Samimi Bir Yolculuk “GENÇ ADAM”
Mayıs 2019 Atilla DEĞİRMENCİ A- A+
A- A+

Samimi Bir Yolculuk “GENÇ ADAM”

Bundan tam yedi yıl önceydi. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar arkadaşımla bir yola koyulduk. Yola çıkmadan önce üslubumuzu ve çizgimizi iyi belirleyebilmek için arkadaşlarımla uzun uzun muhabbet ettik ve istişareler yaptık. Her şey belirip de netleşmeye başladığında yolcuların yapısı ve karakterleri çerçevesinde kendimize “Genç Adam” dedik.

Bu yola çıkarken elbette ki derdimiz vardı ancak hedeflerimiz de vardı bizim. Genç kardeşlerimizin gönüllerinde bizim küçük, söylediklerimizin büyük ter tutmasıydı aslında bizi bu yola çıkaran. Biz bu yolu kendimize şöhret yolu da bilmedik. İstedik ki “Allah’ın dini herkes için en iyi yaşam tarzıdır.” ifadesi özellikle genç kardeşlerimiz tarafından bilinsin. Ve insanlar bu anlayışa ulaşsınlar.

“Her eylem yeniden diriltir, bizi” de düsturumuz olmuştu. Yolun gereklerini yapmak, yolda sebat etmek ve yolda kalmamak için. Eylemlerimiz de hep İslami terbiye ve edeb çerçevesinde idi. Zaten bizi adam eden de buydu. Bu tarz eylemler biz de heyecan kontrolü de sağladı. Yani sağa sola ahkâm kesme yerine okuyucularımıza İslami yön belirleme imkânı sunduk.

Allah Teâlâ’nın insana verdiği kabiliyetleri ortaya çıkarmada Genç Adam önemli bir basamak oldu. Gençlerin içerisinde besleyip büyüttüğü fikirler, yaklaşımlar ve anlayışlar bu yolda ortaya çıktı. Tabi ki yeni nesil içerisinde samimiyet sahibi insanların olduğunu bilmek birçok insanın hayattaki şevkini artırdı.

Allah Teâlâ’nın kabiliyetli genç kulları bitmeyeceği için zamanla yeni kardeşlerimiz katıldı aramıza. Zaten bizler de ‘bu yol bizde başlayıp bizde son bulsun.” demedik. Her katılan kardeşimiz kabiliyetini, heyecanını ve samimiyetini de bu yola kattı. Şunu da belirtelim ki acelemiz yok bizim. Bu küçük çalışma yarın birilerine ilham kaynağı olacaktır diye temenni ediyoruz ve yol almaya devam ediyoruz.

Böyle bir yol işte, Genç Adam. Bizimle yürümek, seyahat etmek isteyenlere kapımız ve gönlümüz her daim açık. 

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2019

Sayı: 25

Genç Adam Arşiv