Körler Arasında Görür Olmak
Şubat 2023 Mehmet ERTURAN A- A+
A- A+

Körler Arasında Görür Olmak

Genç Adam dergimizin Şubat 2023 tarihine isabet eden yeni sayısıyla 40’ı çıkmış oldu.

Üç ayda bir çıktığı için her sayısını atılmış bir üçlüğe benzettiğimiz heyecanlı gençlik dergimizin yeni sayısının kapak konusu körlerden geçilmeyen ortalığın durumu.

Bu durumu; ırkçılık, mal ve makam hırsı, sevgide aşırı gitmek, zulme sessiz kalmak, sevdiklerimizin hatalarını görmezden gelmek, dünyanın ve insanlığın gidişatını umursamamak, Allah’ın ayetlerine kör kesilmek, feraset ve basireti ihmal etmek ya da hafife almak, ilimle kibirlenmek, güç zehirlenmesi gibi nice başlıkla özetleyebiliriz.

Üstünlük takvada iken ırkı üstünlük vesilesi kabul ederek körleşenlerin halini Furkan Bozkuş yazdı.

Hedeflerden bir hedef edinerek uğruna her türlü yolun meşru kabul edildiği makam hırsının insanda meydana getirdiği körleşmeyi Bekir Talha Saatçioğlu yazdı.

Sevginin kör ettiği gözleri Ömer Faruk Özcan yazdı.

Karanlıkların, zulümlerin insanı nasıl bir körlüğe mahkûm ettiğini Mehmet Akif Çelik yazdı.

Sevdiğimiz, saydığımız kimselerin günahlarına körleşmenin de manevi bir afet olduğunu İsmail Arık yazdı.

Dünyanın nasıl bir gidişat içinde olduğuyla ilgilenmemenin sebep olduğu körlüğü Furkan Sağlam yazdı.

Allah’ın her türlü ayeti karşısında kör taklidi yapanların durumunu İsmail Ömer Albayrak yazdı.

Müminlerin olaylara bakışında ve onları değerlendirmesinde en güçlü vesilelerden olan basiret ve feraseti Atilla Değirmenci, ilmiyle kibirlenerek körleşenleri Mehmet Akif Köse, güç zehirlenmesi teşhisiyle körlük yaşayanları da Enes Belada yazdı.

Manevi olmakla kalmayıp maddi anlamda da yıkıma sebep olan bütün bu ahlaksız hallerden Allah’a sığınıyor, kalbimizi ve ayaklarımızı razı olduğu dini üzere sabitlemesini gönülden diliyoruz.

Sadece gözleri değil, kalpleri de kör eden bu hastalıkların ilacı Allah’ın razı olacağı bir eğitim ve sırf Allah rızası için yapılan irşat faaliyetleriyle yetişmiş bilinçli nesillerce yerine getirilecek emri bil maruf nehyi anil münker gibi gündemler olacaktır.

40. sayımızı siz değerli okurlarımıza takdim ederken nice ihlaslı sayılarda görüşebilmenin temennisini içimizde taşıyoruz.

Körler arasında yaşayıp da görmekten vazgeçmeyenlere selam olsun.

Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2023

Sayı: 40

Genç Adam Arşiv