Kalem Hazinesini Keşfetmek
Kasım 2016 Ümmügülsüm ŞAHİN A- A+
A- A+

Kalem Hazinesini Keşfetmek

Her hayrın başı bismillah. Her güzel işin bereketi bismillah. Her kapının anahtarı bismillah. Bir bismillah diyelim ve başlayalım. En güzel işlere ve en güzel neticelere vakıf olmak için. En bereketli açılışı yapalım ki attığımız her adım hayırlı olsun, yazdığımız her yazı faydalı olsun. Yeniden ve en baştan en güzel duygu ve düşüncelerle, en sevdiğim işe yani kelimeleri satırlara dökmeye, gönülden süzülen her bir damla duyguyu kelimelerin hazinesi haline getirmeye başlamak için Allah’ın adıyla diyelim. Bismillah…

Ne çok umutlarla ne çok yollara çıktık. Kiminden elimiz dolu, kiminden boş döndük. Ama her olanda bir hayır vardır dedik, en çok hayır umduk. Önümüze klavyemizi aldık -ki artık akıllı telefonlarda aynı işleve sahip- bismillah deyip kelimeleri sıra sıra dizdik. Gaye Allah’ın rızası, gayretlerimiz yoldaşımız, geriye kalansa tatlı yorgunluklarımız.

Bir adım atınca devamı gelir. Biz imanlı bir hayat yaşamaya gayret ettik ve bunun için adımlar attık kendimizce. Bu macera da böyle başladı benim için. Sanal âlemde başladığım yolculuk beni buralara getirdi. Elimde kalemimle yoluma devam ediyorum. Tek hazinem, en kıymetlim, yol arkadaşım kalemim oldu. Gönlümden geçenleri böyle duyurdum. Duyurmak şart mıydı? Evet, şarttı. Çünkü imanım gönlümü durdurmadı. Böylece kalemimi seçtim yoluma refik diye...

Yazmak güzel bir yolculuktur. Derin âlemlerde gezinmeyi gerektirir. Derin âlemleri bilmeyenlerin yapabileceği bir iş değildir. Dergilerse bu âlemlerde görülen düşlerin harflere aktığı yerdir. Bir okuyucu için dergi hep olmalı. Çünkü dergi gönüllerin nabzının tutulduğu yerdir. Özeldir, kıymetlidir. Bir yazar için yazı yazabileceği pek çok ortam mevcut. Ama benim için en önemlisi dergi.

Bu sebeple Genç Adam’da bir yolculuğa başlıyorum. Bu ilk yazıda sadece bismillah demek istedim. Sonrası Allah’ın izniyle hem bana hem dergimize hem de okuyucularına hayırlı olsun. En baştan söyleyelim. Sürç-i lisan edersek af ola. Gönlümüzden doğanları kelimelerin hazinesi yapıp size sunmak niyetiyle akıbetimiz de hayr ola.

Bu yazı girizgâhtı. İnşallah gelecek sayılarda görüşmek üzere diyelim. Allah yar ve yardımcınız olsun...

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Kasım 2016

Sayı: 15

Genç Adam Arşiv