İnsanların Hayırlısı Diyorum, Kimdi?
Şubat 2017 Genç Adam Editör A- A+
A- A+

İnsanların Hayırlısı Diyorum, Kimdi?

Bir önceki sayımızda “Şehadet ayında buluşabilmek heyecanıyla… Canınız cennete.” diyerek vedalaşmıştık. Şehadet ayı Şubat geldi, çattı.

Bu kez “Size Diyeceklerimiz Var” manşetiyle en yeni üçlüğümüzü atmak üzere hazırlandık. Sizin için hazırladığımız yazılar birer söylev değil. Çünkü Genç Adam’ın varlık sebepleri arasında nutuk atmak gibi bir madde yok. Genç Adamlar biliyor ki nutuk attığın değil, problemini çözdüğün adam senindir.

Size diyeceklerimiz var cümlesiyle sunumunu yaptığımız yazılarımız kabul buyurursanız birer nasihat ve dertleşme niyetiyle gözünüzün önünde olsun. Modern psikoloji ve rehberlik yöntemleri uygun görmese de öğüt’ün mü’mine fayda verme gibi bir özelliği var. Biz buna inanıyoruz.

İnanıyoruz ki okunmaya değer olan ve malzemesine göre bir paha biçilerek piyasaya sürülen ama aslında içeriği itibariyle paha biçilemez bir kıymet arz eden mecmuaların asıl ücreti onların okunması ve amel edilmesidir. Bu yüzden varlığımız niyet ve amel’le makbuldür.

Meçhul olmamak için birbirimize muhtaç olduğumuz gerçeğinin altını çizmek gerek. Var olmanın ve elinizde tuttuğunuz derginin hakkını verebilmemiz için birbirimize faydalı olmamız gerekiyor. Peygamber aleyhisselam’ın ifadesiyle “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.”

Birbirimize bir faydamız dokunacaksa eğer bu bir şeyler üretip muhatabımıza sunmamızla mümkün. Muhatabımızın sunduğunu kabul ederek ondan faydalanmakla mümkün. Birbirimize yaptığımız çağrılara kulak vermekle mümkün.

Genç Adam dergisi olarak Şubat sayımızda kapak ve köşe yazılarımızda okuyucularımıza faydalı olma gayretindeyiz. Başından beri “Derdimiz var ki dergimiz var.” diyenlerle aynı niyetteyiz.

Bilal İnal “Yenilik Karşıtlığı Yahut Yeniliği Geç Kabullenmek” yazısıyla, Büşra Varır, Fethi Gemuhluoğlu’ndan mülhem “Namaz Gönülden İbarettir” başlığıyla, mimar yazarımız Cihad Baykara “Selçuklu Motifli Gökdelen” çalışmasıyla, Muhammed İsmail Arık ise “Kardeşlikten Karındeşenliğe” yazısına attığı imzayla nefislerine ve okuyuculara bir şeyler söyleyebilme gayretinde dergimizi vesile edinerek karşınızdalar.

Sizlere sunmak için ürettiğimiz birer amel olan yazılarımızdan faydalanmaya ne dersiniz? Sizler de sunumlarınızı bizimle paylaşmak istersiniz gencadamdergisi@gmail.com adresine çalışmalarınızı bekleriz.

Dünyanın en hayırlı insanlarından olabilmek duasıyla…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2017

Sayı: 16

Genç Adam Arşiv