Huzursuzuz Bu Aralar
Mayıs 2019 Esma SEKİ A- A+
A- A+

Huzursuzuz Bu Aralar

Aklımız karışık, gönlümüz karışık, olaylar karışık. Karışıklığın içinden kaçmak için çabalarken daha çok karmaşıklığın içinde buluyor insan kendini. Sığınacak liman arıyor kendine. Kimi zaman annesi, babası oluyor sığındığı limanı, kimi zaman da eşi, çocukları. Ancak hep bir şeyler eksik kalıyor.

Huzursuzluğun içinden kaçamıyor. Aksine sığındığı limanlar daha da huzursuz ediyor hayatını. Bir dostun sözünde, bir annenin merhametinde, bir babanın koruyuculuğunda, bir eşin sevgisinde, bir çocuğun masumluğunda arıyor, insan huzuru. Bazen buluyor da. Ancak huzur olanlar bir gün huzursuz kılıyor hayatını. Aklını, gönlünü karıştırıyor, üzülmene sebep oluyor, huzur dediğin, rahmet gördüğün kişiler gün geliyor imtihanın oluyor. İnsan işte o zaman, yani sevdikleri kendilerine imtihan olduğu zaman anlıyor hakikati.

Huzur olmaya da, huzur bulmaya da gelmediğini bu kısacık ömre, huzurun tek bir diyarda olduğunu, huzur olanların gün gelip imtihan olacağını anlıyor ve arayışının en güzel limanını buluyor. Sonsuz huzur diyarının farkına varıyor ve bu huzura kavuşmak için elinden geleni yapıyor.

Yani herkesin gideceğini bilen, her şeyin gelip geçici olduğunu bilen, asıl huzuru bulma yoluna giden insanın en güzel yoldaşıdır Ya Bâki Entel Bâki...

Her şeyin sonsuzluğuna âşık olan bizler için en güzel cümle.

Ya Bâki Entel Bâki...

Huzur isteyenlere selam ve dua ile...

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2019

Sayı: 25

Genç Adam Arşiv