Şubat 2015 Ömer Faruk ÖZCAN A- A+
A- A+

Genç Müslümanlar Sizi Neden Dinlemeli?

GRUP GENÇ

Grup Genç, mü’mince bir aidiyet ve o aidiyetten doğan sorumluluğun gölgesinde, mü’mince var olmanın, mü’mince ayakta kalmanın, mü’mince yol almanın gailesi ile en güzel sözün ardında en güzel şarkıyı aramayı kendisine gaye olarak belirlemiştir. Bu aidiyet ve sorumluluğu hisseden bütün herkesle sesimizin ve soluğumuzun şarkılarımızda bir araya geleceğini ümit ederek söylenmeye devam ediyoruz.

AMMAR ACARLIOĞLU

Önemli olan, çalışmalarımızın öncelikle yüreklerde kabul görmesi... Bu tını, bu ses, hepsinden öte evrensel kardeşlik kelamı yüreklerde kabul görüyorsa sesimiz bir buluşma noktası olmalıdır. Aslında bizlerin eseri değil esas cümle, onların eseri. Şöyle ifade edeyim; bir ressamın fırçası önceden gördüğü veya tahayyül ettiği bir tabloyu oluşturacaksa karşısında duran resim yansıyacaktır tablosuna. Biz de genç Müslümanların tablosunu çiziyoruz. Gerçek görüntü onlardır. Bizim yaptığımız sadece kendilerine ayna tutmak.

Aslında biz değiliz dinleten, gerçek iş onların bizi yazdığıdır. Hazır olan görüntünün sözlere ve bestelere iz düşümüdür. Bugün bu eserler ya olması gereken dünyayı ya da yasadığımız -olmaması gereken- zilleti anlatıyor. Oysa izzet; cesaret ve sürekliliktedir. İslam’dadır esas! Marşlarımız hep birlikte yürümemiz için yazılır ve okunur. Yüreklerimizi kutlu bir eyleme hazırlarken unutmamamız gereken en önemli detaylardan biri de marşlarımızı hep birlikte okumamız gerektiğidir.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2015

Sayı: 8

Genç Adam Arşiv