Genç Adam 5 Yaşında
Mayıs 2017 Genç Adam Editör A- A+
A- A+

Genç Adam 5 Yaşında

Üstad Necip Fazıl, uğrunda zindanlarda çürüdüğünü ifade ettiği gençler için, müthiş mesajlar ve heyecanlar yüklediği Gençliğe Hitabe’sinde sık sık ‘Genç Adam!’ diyordu. Ünlem işaretiyle biten bu hitabında, adam olabilme ve kalabilme niyetindeki ‘Genç Adam’lara sesleniyordu. Mezkûr mütefekkirimiz, bilgi kirliliğinin fikirlerimizi boğduğu ve ‘yaklaşıyor yaklaşmakta olan’ı bizlere unutturduğu tahrif edilmiş bir zamanda, aklımıza ve kalbimize sahip çıkabilmek adına hepimize gaz maskeleri kıymetinde cümleler, tecrübeler dağıtıyordu.

Yukarıdaki paragraf bundan dört yıl önce 2013 Mayıs ayında ilk sayısını heyecanla çıkardığımız Genç Adam dergimizin editör yazısının yani takdim’in ilk satırlarıydı.

Beşinci yaşımıza girerken dört yılı geride bıraktık. Dört yıl, ülkemiz şartlarında bir fakülte süresine denk geliyor. Genç Adam, kadrosundan kimseyi mezun etmeden yoluna devam ediyor. Kurucu kadrolar için mezuniyet söz konusu değil. Ama yeni kayıtlara da açığız. İsmen görünen çilekeşlerimiz olduğu gibi adı sayfalarımızda yer almayan kahramanlarımız da var.

Bu manada, yayın kuruluna dâhil olarak emektar kadroya yeni katılan Süleyman BEYAZ ve Furkan NALÇACIOĞLU’na hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyoruz. Yeni yılımızla birlikte, güncellenen haliyle yeni yayın kurulumuz da hayırlı olsun.

Beşinci yaşımızın ilk sayısının editör yazısını nasıl ilk göz ağrımız olan birinci üçlüğümüzün satırlarıyla başlattıysak yine ilk editör yazımızın son paragrafıyla takdimimizi bitirelim:

“Sizlere yani ‘Genç Adam’ olabilme derdiyle hareket eden ve hareket ettikçe berekete ulaşacak olan genç hanımefendi ve beyefendilere selam ve tebessüm tadındaki bir e-posta kadar yakınız. Sizlerden gelecek olan teklif ve katkılarla yeni sayımızda yine heyecanla buluşabilmek arzusuyla…”

İstenildiği takdirde istifade edilebilecek bir sayıyı daha dikkat ve eleştirilerinize sunuyoruz. Elinizdeki sayının kapak dosyası olan “Bol Sıfırlı Gençlik” hakkında herkesin yapabileceği bir şey(ler) var. Genç Adam ekibi olarak elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Tevfik ise Allah’tandır.

Yazılı gayretlerinizi bekliyoruz. Tabi “Yazana zahmet vermeyen bir yazı okuyana da zevk vermez.” sözünü unutmadan. Dua ile…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2017

Sayı: 17

Genç Adam Arşiv