En Güzel Anma Anlamadır
Şubat 2022 Genç Adam Editör A- A+
A- A+

En Güzel Anma Anlamadır

Genç Adam dergimiz Şehadet ayı sayısıyla sizlerle.

Genç Adamlar yılın ikinci ayına Şubat değil, Şehadet demeyi seçtiği için Şehadet ayımıza denk gelen 36. sayımızla sizleri selamlıyoruz.

Şubat’a Şehadet dememizin sebebi malumunuzdur ama biz yine de hatırlatma görevimizi yerine getirmek isteriz.

Ümmetin, sözünü tutan nice yiğitlerinin şehadet tarihleri Şubat’a rastladığı için ve biz onları bedenen aramızdan ayrılmaları sebebiyle yine bu ay anmaya ve anlamaya devam ettiğimiz için Şubat’ın teması her yıl şehadet olarak karşımıza çıkıyor.

En güzel anmanın, anlamak olduğuna inanıyoruz. Özlemlerimizi ve hedeflerimizi anladığımız kadar fedakârlık yapabileceğimizi ve onlara ancak o kadar gönül verebileceğimizi düşünüyoruz.

O yüzden andıklarımızı anlamaya çabalıyoruz. Bu çabaya her vesileyle sizleri de ortak etmeye niyetleniyoruz.

Şubat’ın konusu şehadet olunca bizler de Ocak’tan sonraki aya Şehadet demeyi tercih ediyor, okuyucularımızı da bu eyleme davet ediyoruz. Dilimizi buna alıştırmak istiyoruz ki dilimizdeki gündem kalbimize yerleşsin. Genç Adamların zikri de fikri de bir olsun, beraber olsun.

Bu sayımızda kapak konumuz şehadet değil ama dergimiz şehadete sevdalanan, şehitlik niyetiyle nefes alıp verdiğine inandığımız genç yürekler tarafından hazırlanıyor.

Genç Adam dergisi yayın kurulu yeni yılın ilk üçlüğünde merhum Mevdudi’nin “Dört Terim” kitabından ilhamla dört kavramı işlemeyi uygun gördü. Bu kavramlar: Gaye, İtaat, İstişare, Vasıta.

Sadece bu dört terim değil, bütün terimler anlama çabamızın en büyük yardımcıları arasında. Kavramlarımızla varız, kavramlarımız kadarız desek yalancı çıkmayacağımızı umarız.

Mikail Usta, gayemizi yazdı. Bilal İnal, itaatimiz hakkında bir metin hazırladı. Alperen Öztaş, istişaremizi çalıştı. Enes Belada, vasıtalarımızı inceledi.

Siyer Vakfı’ndaki samimi ve gayretli çalışmalarıyla tanıdığımız Muhammed Emin Yıldırım hocamızla da adına söyleşi ya da röportaj demek istemediğimiz güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi, ilk heyecanımız olan ilk sayımızda da bizleri yalnız bırakmamış ve sohbetimizde bizlere bir ideali tarif edercesine “Genç Adam dediğimiz portrenin karşısına sahabe yazabilirsiniz.” diyerek sorumluluğumuza, nasıl olmamız gerektiğine vurgu yapmıştı.

Genç Adam dergimiz, 2013 yılında yayımlanan ilk sayısının ardından 2022 itibariyle 10. yaşına girmiş bulunuyor. Dergimiz her yılın Şehadet, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarında yani üçer aylık aralıklarla çıkıyor. Bu yüzden biz her sayımızı birer üçlüğe benzetiyoruz.

Şuurlu gençlerin ellerinde nice heyecanlı sayılarda buluşmak üzere…

Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2022

Sayı: 36

Genç Adam Arşiv