Ağustos 2014 Genç Adam Editör A- A+
A- A+

Editörden

Suya Sabuna Dokunduğumuz Gün Temizleneceğiz


Genç Adam Dergisi, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in gençliğe hitabesinden aldığı adının hakkını vermeye çalışırken yürüdüğü yolda altıncı sayıya ulaştı. Allah Teâlâ, Genç Adam olmak ve Genç Adam yetiştirmek isteyen herkesin gayretini ve hayretini artırsın. Hayret edebilirsek eğer bir şeyler için gayret etmeye devam edebiliriz.


Mübarek Ramazan ayında yayına hazırladığımız altıncı sayımızda “Üniversite: Bildiğiniz Gibi Değil!” diyerek hakkında hayret ettiğimiz üniversite ve üniversiteliler için müspet bir gayrette bulunmak istedik. Gayretimiz hem iyiliği emretmek yolundaki samimiyetimizin bir nişanı hem de üniversite gençliğine mütevazı bir yardımcı olsun istedik.


Genç Adamlar olarak bizler dergicilik sektöründe işgal ettiğimiz alanın Rıza-i İlahî uğrunda hakkını vermeye çalışırken diğer taraftan siyonizm denen çukur fikriyat işgal ettiği topraklarda sadece Filistinlilere değil bütün Müslümanlara dünyayı dar ediyor. İsrail söz konusu olduğunda sözü uzatmaya gerek yok. Çünkü o en iyi bildiği ve inandığı işi yapıyor. Biz ne yapıyoruz? Asıl sorgulanması gerekenin kendimiz olduğunu düşünerek eleştirilerine her zaman açık olduğumuz okuyucumuzla şu satırları paylaşmaktan kendimizi alamıyoruz:
Vur israil vur
Ümmetin sessizliğine vur
Sen böyle yaptıkça belki
Bir halifemiz olur


***


Üniversitede Araştırma Görevlisi olan Ömer Canıeren “Üniversite Adayı Genç Adamlara” yazısıyla taze öğrencilere üniversitede geçirecekleri her yıl için ayrı ayrı tavsiyelerde bulundu. “Medeniyet ve Üniversite” konulu röportajımızı Medeniyet Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan’la yaptık. Kendisini editörlüğünü yaptığı Genç Dergi’den tanıyor ve takip ediyoruz. Bizlere vakit ayırdığı için ayriyeten müteşekkiriz.


Gençlere üniversitede hangi bölümü, niçin istediklerini sorduk. Karşılarına da onları yetiştirenleri koyduk ve gençler üniversitede nelere dikkat etmeli sizce dedik. İlk 11’de ise Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden bir fizik profesörü var: Oğuz Doğan. Yunus Emre Belada “Diplomalı Hıyarcı” başlığıyla tanıdık bir tabirle karşımızda. Hadislerle Tavsiyeler, Kitab Tanıtımı ve Dokunmatik Tarih bölümleri de sizleri bekliyor.


Dergimizin ön ve arka iç kapakları tam kıvamında. Genç Adam! Suya sabuna dokunduğumuz gün temizleneceğiz. Unutma. Halifeli günlerde de dergi çıkarabilmek duasıyla…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ağustos 2014

Sayı: 6

Genç Adam Arşiv