Mayıs 2015 Genç Adam Editör A- A+
A- A+

Editörden

Sahabe anlayışında insanlar olmak veya bu potansiyeli olan kardeşlerimize yön göstermek sevdasıyla çıktığımız yolda GENÇ ADAM dergisi olarak üçüncü yılımıza girdik. Emeği geçen; yazan, çizen, okuyan, eleştiren, ufuk açan bütün yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim, kullarına faydalı olacak hizmet yıllarını birlikte kat edebilme nimeti versin.

İslam’ı da diğer dinler gibi yoldan çıkarmaya çalışan öcü adamlar, göremeyen gözleriyle insanları istedikleri tarafa doğru çekiyorlar. Aslı astarı olmayan birkaç balon kelime de insanları kandırmaya yetiyor. Müslümanlar olarak bu oyunun farkındayız ve kendimizi figüran olmaktan korumaya çalışıyoruz.

İslam’ı; ritüeller, ahlaki gelişim aşamaları veya anlık duygular olarak anlamaktan Allah’a sığınıyoruz. İslam’a ait olan ne varsa hepsini ‘insanlık’ kriteri olarak görüyor ve materyalist kafalara ilan ediyoruz. ‘DEĞERLER’imizin de böyle anlaşılmasını istedik ve bu sayımıza kapak yaptık. Bu sayımızda;

İki muhteşem tanıtım röportaj yapıyoruz sizlere. Birincisi İyilikhane. Bir avuç Müslüman’ın neler yapacağını öğretiyor, bize. Kendilerini ‘Dünya Yetimleri’ne adamışlar. Çıktıkları yol mübarek olsun. Kendilerine dua ediyor ve çalışmalarına bereket diliyoruz. İkincisi AİD. İHH çatısı altında bizlerin göremediğini gören hekim ağabeylerimizin çalışması. Tıbbi yardımları iyilik olarak değil, insanlık borcu olarak görüyorlar. Yarenlerinin artması için Rabbimize niyaz ediyoruz.

Bilal İnal; anlamsız ifadelerin değer olamayacağını, kulağa hoş gelen ancak peşinden giden olmayan safsataların bizi kandırmaması gerektiğini anlatıyor. Yunus Emre Belada ise değer algımıza ufuk kazandırıyor ve ‘Kardeşim Değer’imdir!’ diyor. Sümeyye Çiftçi de nevi şahsına münhasır üslubuyla ‘Tesettüre iman damgası vuranlara, selam olsun!’ diye haykırıyor.

‘Âlimlerimiz göz nurumuzdur.’ diyen Hanefi Paylan’ı unutmayalım. Eksi 18 sayfamızda Mehmet Akif kardeşimiz seçim yapmamız gerektiğini “Toprakta yok olmak mı gönüllerde var olmak mı?” cümlesiyle vurguluyor. Seçtiğimiz karikatürler ise bukalemun karakterli düşmanın değerlerimize saldırısını anlatıyor.

Daha nice el emeği göz nuru çalışmalarla karşınızdayız. Ben de sizinleyim diyen GENÇ ADAM yürekli kardeşlerimizi okumaya, okutmaya, anlamaya ve yaşamaya davet ediyoruz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2015

Sayı: 9

Genç Adam Arşiv