Bizim Dünyamız
Kasım 2019 Genç Adam A- A+
A- A+

Bizim Dünyamız

Bilal İnal Kitap Tanıtımı

Dergimiz yazarlarından farklı üslûbu ve yaklaşımlarıyla dikkat çeken Bilal İnal kardeşimiz youtube üzerinden kitap tanıtımı videolarını yayınlanmaya başladı. Okuduğu kitapları özgün yaklaşımı ile değerlendirirken izleyicilere muhabbetle dolu mesajlar veriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor ve çalışmalarının aynı disiplin içerisinde salihane devam etmesini temenni ediyoruz.

**

İmam Hatip’e Bakmak

İmam Hatipleri ve İmam Hatiplileri kötüleme adına farklı çevrelerden aynı lafların arttığına şahit oluyoruz. Sözüm ona İmam Hatiplileri hayatı anlamayan, bakışını daraltmış, kendisinin ve çevresinin farkına varamamış türünden yersiz, tutarsız laf salatası üretiyorlar. Çok şeyler söylenir ama bu iftiraları diline dolayanlar çok iyi biliyorlar ki bu ülkenin gelişiminde ve aslını bulmasında İmam Hatip neslinin müthiş payı vardır.

**

Aksaray’da Enderûn Kitap&Kahve Açılıyor

Aksaray Enderûn Aileyi Koruma Eğitim ve Kültür Derneği çalışmalarına bir yenisini daha katıyor. İçişleri Bakanlığı ile birlikte planlanan Enderun Kitap&Kahve projesi Kasım ayında Aksaray’da hizmet vermeye başlıyor. İlk etapta lise ve üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulacak olan Enderun Kitap&Kahve, aynı zamanda konferans salonu görevi de yapacak. Sene içerisinde birçok yazar ve eğitimcinin misafir edileceğini belirten yetkililer, mekânın tasarımı hususunda özellikle gençlerin taleplerini göz önünde bulundurduklarını söyledi. Bizden duymadınız Enderun Kitap&Kahve de çay ve kitaplar ücretsiz… Aksaray’a yolunuz düşerse selam vermeden geçmeyin deriz...

 

Adres: Taş pazar mahallesi 841. Sokak No: 20 Aksaray/Merkez

İletişim: instagram @enderunkitapvekahve

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Kasım 2019

Sayı: 27

Genç Adam Arşiv