Bizim Dünyamız
Şubat 2018 Genç Adam A- A+
A- A+

Bizim Dünyamız

Biliyor muydunuz?

Tıpkı “28 Şubat”ta olduğu gibi Kazakistan'ın Atyrau kentinde 328 kız öğrenci başörtüsünü çıkartma zorunluluğu yüzünden derslere girmedi.  Öğrencilerden 276’sı okul yönetimi ile yaptıkları uzun görüşmeler sonrasında (yani tanıdık bir tabirle söylersek “ikna odalarına” alınmaları sonucunda) başörtülerini çıkartmış, fakat 52 kız başörtülerini çıkartmayarak derslere katılmamış.

Coğrafyamızın her tarafında zulümlere ve kısıtlamalara uğrayan binlerce kardeşimiz var. Dünyaya biz hâkim olana kadar da bu böyle devam edecek gibi duruyor. Bizi dünyaya hâkim kılacak formül için ne gerekiyor biliyor musunuz? 276 bacımızın başörtüsünün ıztırabını hissedebilecek bir kalp, 52 bacımızın davasına olan samimiyetini anlayacak bir zihin. Ne zaman bu iki haslet bizlerde bulunursa işte o zaman zulüm dinecektir,  biiznillah.

 

**

 

Aksaray Enderûn Derneği’nin “Seyri Âlem” Projesini Duydunuz Mu?

Çok da uzak olmayan bir tarihte eğitim, sadece salonlara kurulmuş kürsülerde yapılıyordu. Sanal ortamların hızla yayıldığı günümüzde ise her alanda olduğu gibi eğitim alanında da elektronik çağı yakalayan kardeşlerimiz oldu. Bu nedenle e-kürsülere geçme zamanı geldi.

Youtube üzerinden yayın yapan “Seyri Âlem” kısa filmler,  röportajlar ve birçok eğlenceli video ile sizlerle buluşuyor. Amaçları gençlere hitap edebilen çalışmalar ortaya koyabilmek. “Siz, Genç Adamları da aramızda görmekten mutluluk duyacağız” diye çağrıda bulunuyorlar.

**

Neden, Zeytin Dalı Harekâtı?

  1. Türkiye’nin Arap dünyasıyla coğrafi irtibatının kesilme ihtimalini ortadan kaldırmak.
  2. PYD/PKK’nın Amanos Dağları üzerinden Türkiye’ye yaptığı sızmaları önlemek.
  3. Terör örgütünün Akdeniz’e açılmasını engellemek.
  4. Tel Rıfat bölgesinin kontrolünü ele geçirerek sivillerin evlerine geri dönmesini sağlamak.
  5. Terör örgütlerinin bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Kilis ve Hatay illlerinin büyük bir kısmının terör örgütlerinin ateş menziline girdiği için. Rabbim hayırların fethine, şerlerin def’ine vesile kılsın...

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2018

Sayı: 20

Genç Adam Arşiv