Bizim Dünyamız
Şubat 2017 Genç Adam A- A+
A- A+

Bizim Dünyamız

Bireyselleşen Din Anlayışı

Modern zamanlarda gelişen sistemler toplumdan ziyade insana yönelmiştir. Temel yaklaşım, bireyselleşerek daha kolay bozulacak insan tipini üretmektir. Beşeri sistemlere yön verenlerin asıl amacıdır bu. Bu özellikleriyle fesat çılgınlığında çığır açıyorlar.

Bu çılgınlığın bizi tedirgin eden yönü ise Müslümanların da aynı anlayışla hareket etmeleridir. İslam’ın hangi güzelliği anlatılırsa anlatılsın hepsi sadece bireysel mantıkla anlaşılıyor. Namaz da zikir de ahlak da dürüstlük de şer’i kurallar da hep bireysel anlaşılıyor. Bunlar da ufku daralan, İslam denilince toplumsal ıslah yaklaşımı olmayan Müslüman tipini ortaya çıkarıyor. Bu anlayışlardan Allah’a sığınırız.

 

İfsat Devleti yeni yerleşim birimleri yapmayı onayladı

İsrail ifsat yönetimi Filistin’de işgal ettiği alanlara hukuksuz olarak sürekli yeni yerleşim birimleri yapıyor. En son 2500 yerleşim yeri inşasını onayladığını duyuran İsrail ifsat yönetimine diyoruz ki:

Evleri kaliteli yapın. Zira bu mücadele sürecek ve kazandığımızda sağlam evlerde oturtacağımız çok fazla mazlum var.

 

Ekonomi de İslam’a Muhtaç

Dolar bozdurma gündemiyle birlikte ekonomide önemli bir sahtekârlık gün yüzüne çıkmış oldu. Basılmış tüm dolarların bankada işlem gören dolar miktarının onda biri dahi olmadığını öğrendik. Yani bankalar gerçekte karşılığı olmayan mallar üzerinden servetlerine servet katıyor. Bu sanal ve gerçek arasındaki fark yüzünden ekonomik kriz çıkınca da bedeli halka ödetiliyor. İslam ise ekonomide somut bir karşılığı olmayan ticareti haram kılmıştır. Mevcut ekonomi sadece faiz ile değil sayısız işlevi ile İslam’a aykırıdır. Dolar bozdurmak yetmez Müslümanca ekonomiyi yeniden kurmak gerekir.

 

Düşünce Katliamcısı Sosyal Medya Terörü

Ülke olarak birlik beraberliğimize karşı her gün yeni bir saldırı gerçekleştiriliyor. Birileri senaryoyu yazıp terör eylemini gerçekleştiriyor. Diğer taraftan da sosyal medyada provokatörler ortaya çıkıyor. Bir yandan ortam kaosa sürüklenirken diğer taraftan ne olursa olsun birlikte yaşayalım dalgası üretiliyor. Tüm düşünceler bir anda birlik beraberliği bozan damgası yiyor. Ahlaksızlıklara sonuna kadar serbestlik tanınırken en ufak bir düşünceye dahi tahammül edemeyen bir millet üretilmeye çalışılıyor. Bu sosyal medya terörüne boyun eğmeyeceğiz ve inandığımız değerleri anlatmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2017

Sayı: 16

Genç Adam Arşiv