Mayıs 2015 Genç Adam A- A+
A- A+

Bizim Dünyamız

Savaş Bittiğinde Savaşın Başını Unutmak
Düşmanımız, çağdaşlık söylemi ile saldırırken biz kendi değerlerimiz için savunduk bu vatanı.  Yönetime geçenler sanki çağdaşlık için savaşmışız gibi müjde diye dayattılar çağdaşlığı halkımıza ve sindiremeyen Kürt halkına. Tabii ki çağdaşlık yalnız değil kardeşleri demokrasi ve laiklik de zulüm sebebi oldu. Şimdilerde zulüm tam da bitecekken başlarındaki, sanki bunlar uğruna zulüm görmüş gibi yeni bir dayatmanın içine giriyor. Müslüman Kürtler ise ikinci kez ‘çağdaşlık ve kardeşleri’nin zulmünü, kendi başlarına getirmenin arefesinde bulunuyorlar.

Kavramların Dürüstlüğü
Halkçıyız dediler, halkı sömürüp yönetimden uzaklaştırdılar. Eşitlik dediler, yarışamadıkları İmam Hatip öğrencilerinin önüne katsayı eşitsizliği ile çıktılar. Hukuk devleti dediler, İmam Hatip mezunu olunca savcı da olsa karşısına silahla çıktılar. Fikir özgürlüğü dediler, Odtü’de Müslüman öğrencileri darp etmeye kalktılar. Alsınlar sahtekâr kavramlarını başlarına çalsınlar. Bize Hak, Adalet, Şeriat ve Cihad gibi dürüst ve anlaşılan kavramlarımız yeter.

‘İmanlıyım’ Diyenlere Çağrı
Yaşadığınız hayattan razı olmaya başladıysanız, beklentileriniz bu dünyadan ötesini kapsamıyorsa, zihinleriniz maddi doyumların tasarımlarıyla doluysa, Müslümanlara yapılan yardımlar sizi daraltıyorsa, okunan ezanları duymuyorsanız, Peygamberle ilişkiniz yılda bir haftayla sınırlandıysa, Müslümanca konuşamıyor ve Müslümanca düşünemiyorsanız size bir önerimiz olacak. Farkına varın diye, size Nisa suresi 136. ayeti öneriyoruz. Önerimiz sizi kendinize getirmeye yetecek.

Eğitim ve Hizmette Öncü: Enderûn Eğitim Vakfı
Kurulduğu günden beri Allah’a kul, Rasulü’ne ümmet, âlime talebe, topluma ölçüleri hatırlatıp dengeyi sağlayan insanlar yetiştiren/ yetiştirmek isteyen Enderûn Eğitim Vakfı, yirminci hizmet yılında. Rabbim bu hizmeti yürütenlerin; çalışmalarına bereket, bedenlerine sıhhat, anlayışlarına feraset, korkularına emniyet, davranışlarına samimiyet, gönüllerine sükûnet, yol arkadaşlarına izzet, düşmanlarına zillet versin.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2015

Sayı: 9

Genç Adam Arşiv