Bizim Dünyamız 1
Mayıs 2018 Genç Adam A- A+
A- A+

Bizim Dünyamız 1

Bildiğiniz üzere Genç Adam dergimiz sosyal medya da sesini daha gür bir şekilde Genç Adamlara duyurmaya çalışıyor. Sizin için onlarca yazı arasından seçtiğimiz paylaşımlarımıza:

-> Facebook,

-> Twitter,

-> İnstagram hesaplarımızdan

İlk günden bugüne kadar olan sayılarımıza ise www.gencadamdergisi.com ya da İlkadım dergimizin mobil uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz. Bekleriz.

***

Bizim Dünyamız 2

Yapılan tahminlere göre her 100 gençten 95’i önlerine konulan engellerden ya da imkânsızlıklardan dolayı helal yoldan yaşayamadığı birlikteliği, nefsine yenik düşerek haram yollardan yaşıyor. Diploma, maaş ve lüks düğün delisi aileler, üzerlerine düşen vebalden ise şu sözler ile kurtulacağını sanıyorlar.

-> Okul bitmeden,

-> İşin olmadan,

-> Askerliği yapmadan olmaz,

-> O kadarını da yapmayı ver...

***

Bizim Dünyamız 3

Bir süredir emperyal dünya güçlerinin satranç tahtası haline gelen Suriye, Amerikan bombardımanları ve İsrail’in hava tacizi ile dış güçlerin dart tahtası haline geldi. Artan tansiyon Akdeniz’i savaş gemisi tarlasına çevirdi. Birleşmiş Milletler Suriye’deki kimyasal silah kullanıldığını iddia ederek bir kurul görevlendirip Suriye’ye gönderme kararı aldı. Bu karar akıllarımıza Irak’ın işgalinde kullanılan “kimyasal silah” yalanını hatırlattı. Tüm bu gelişmeler İran ve Rusya’nın bölgedeki hinterlandını artırmasından başka neye sebep oldu ki.

***

Bizim Dünyamız 4

Son günlerde gündemi -az da olsa- meşgul edebilen “Liseli gençler arasında deizm artıyor.” söylemleri maalesef siyasi gelişmelerin gölgesinde kaldı. Materyalist eğitimin yol açtığı bu deizm travması ülkenin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri. Bu sorunun göz ardı edilmesi, gençlerin deizm ve ateizm gibi sapkınlıkların tuzaklarına itilmesi geleceğimiz olan gençleri gün gün yitirmemize sebep oluyor. Ahlaki ve manevi eğitimden uzak materyalist ve pozivitist eğitim sistemlerinin/kafa yapılarının sebep olduğu bu sapkınlıkların bir an önce önünün alınması gerekmektedir.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2018

Sayı: 21

Genç Adam Arşiv