Biz Genç Adamlarız
Kasım 2016 Bülent ZENCİR A- A+
A- A+

Biz Genç Adamlarız

Biz genç adamlarız; salihlerle beraber olma çabamız, gençliğini nerede harcadın sorusuna verilen cevabımızdır. Dünyayı bir deplasman olarak görüp, defansta kalmayı tercih ederiz. Nede olsa dünya sürgününde çocuklarız. Esirgenmiş düşlerimiz var bizim. Bahara uzak, ölüme yakın. Bir de gönül verdiğimiz doğrudur şiire, gazele…

Biz genç adamlarız; kimsenin oralı olmadığı toprakları sahiplenir, biz de oralıyız diyebiliriz. Savaşı kimlerin çıkarttığını da silahları kimlerin verdiğini de biliyoruz. Her şeyden haberimiz var yani. Birleşmiş milletlerin, alnı secdeye giden kişileri daha rahat sömürebilmek için birleştiklerini bilir, asıl ıslahın İslam ve Müslümanların birliğiyle olacağına inanırız.

Biz genç adamlarız; sıcak gündemi takip ederiz. Isıtılıp sunulan gündemlerle ise ilgilenmeyiz. Firavun sihirbazlarının yalan gündemlerinde boğulmamak için ana haber bültenlerine itimat etmeyiz. Belki dünyayı kurtaramayabiliriz fakat iyilik ve güzelliğin yaygınlaşması için emek sarf etmekten de geri kalmayız.

Biz genç adamlarız; merhametin ırkının olmadığını her platformda savunabiliriz. Cizre’deki bir çocukla Gazze’deki bir çocuğun farkı olmadığına inanır, çikolata renkli çocuklara bayılırız. Bize göre merhamet kalptedir. Kalbinde merhamet olan herkesle anlaşabiliriz.

Biz genç adamlarız; faizi bir dünya gerçeği olarak görmeyiz ve temelden reddederiz. Bireysel çıkarların bir kenara bırakılıp toplumsal çıkarı ve helali ön plana alarak bir ekonomik sistem oluşturulması gerektiğine inanırız. Bunun için de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Şimdilik kredi kartı kullanmıyoruz. Bankalı yol tarifi yapmıyoruz ve önünden hızlıca geçiyoruz... Daha büyük görevlere de şimdiden hazırız.

Biz genç adamlarız; misketi çok olanın fors attığı zamanlarda büyüdük. Akşam ezanıyla bitecek oyunlara doyamaz, top peşinde koşturarak kirlenmenin güzel olduğuna inanırız. Kalbimizi ve çevremizi temiz tutmamız gerektiğini iyi biliriz. Kola içmeyi bırakalı çok oldu. Olayı ileri boyutlara taşıyıp çayı şekersiz içen arkadaşlarımız da var. Çayı şekersiz içeceğim diyerek başlayıp zorlanınca çay içmeyi bırakan arkadaşlarımız da... Amacımız bir taşla iki kuş vurmak değil, yoldaki taşları kaldırmaktır.

Biz genç adamlarız; anlaşıldığı üzere normal değiliz. Umarım bizi bir gün fark edip kalbimizden öpersiniz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Kasım 2016

Sayı: 15

Genç Adam Arşiv