Ağustos 2017 Enes BELADA A- A+
A- A+

6 Maddede ‘Nasıl Lakayt Olunur?’

Yaşananlara lakayt kalamamaktan mı mustaripsiniz? Endişelenmeyin hiçbir şey için geç değil. Size sunacağımız şu 6 maddeyi uygularsanız siz de lakayt, sorumsuz, çekilmez bir adam olabilirsiniz. Buyurun efendim, işte reçeteniz:

  1. BUGÜNÜN İŞİNİ YARINA BIRAK

Bugüne kadarki bütün bilimsel verileri yok sayarak dünya dönmüyormuş, güneş hiç batmayacakmış gibi davranacaksınız. Bugünün işini asla bugün yapmayacak, mütemadiyen yarına bırakacaksınız. Zamanın geçtiği, büyüdüğünüz, yaşlandığınız fikri bir an bile aklınıza gelmemeli, sonra sorumluluk duymaya başlarsınız nemelazım.

  1. ÜŞENGEÇ

Üşengeçlik bu işin olmazsa olmazıdır. Gerçek bir lakayt olmak istiyorsanız, yaşananları yaşanmamış gibi görmelisiniz ki önemsemeyesiniz. Çünkü eğer bir şeyi önemserseniz o işi benimseyebilirsiniz. Benimserseniz de de dert edinir ve çalışmaya başlarsınız. Ama gerçek bir lakayt asla düşünmekle vakit kaybetmez, evi yansa bile evden kaçmak için düşünmez, sadece üşenir.

  1. UNUTMAK

Her şeyi unutabilmek ciddi bir meziyettir. Bir şeyleri unutmak için Alzheimer olmayı beklemenize gerek yok! Size söylediğimiz ilk iki maddeyi gereği gibi yerine getirirseniz unutmak zorunda kalacağınız bir derdiniz de kalmaz. Böylece bulutlar kadar hafif ve boş bir beyne sahip olabilirsiniz.

  1. ANI YAŞA

Asla ve kat’a plan yapmayacak, canınız o anda ne isterse onu yapacaksınız. Bu maddeyi ancak ve ancak madde ikideki sebeple yani üşenirseniz terk edeceksiniz. Canınız bir şeyi çok istiyor ama buna üşeniyorsanız yapmayabilirsiniz.

  1. BOŞ VERMEK

Bir önceki maddede canınızın her istediğini “keyfe ma yeşa” yapabileceğinizden bahsetmiştik. İşte burada aklınıza “ya benim isteklerim başkalarına zarar verirse” sorusu gelebilir. Bunun için ilacımız ise “boş vermek”! Yapacağınız işlerin sonuçları sizi ırgalamamalı. Boş verin gitsin. Boş vermezseniz sorumluluk duygunuz gelişir. Biz ise sorumluluk sahibi değil lakaytlık reçetesi veriyoruz.

  1. UMURSAMAMAK

Evet, geldik en önemli maddeye: Umursamamak! Umursamak lakaytlığın virüsüdür. Bu yüzden bu mikroplara hiç bulaşmayın. Balık beslemeyin, arkadaşlık kurmayın, maç sözü vermeyin. Duygusal bağ kurabileceğiniz her şeyden uzak durun.

Garanti: Size verdiğimiz bu 6 maddeyi uygulayarak başarısız bir insan olabilirsiniz ama çok başarılı bir “lakayt” olabilirsiniz. Bunların gereğini yerine getirirseniz iddia ediyoruz ki sizi lakayt olarak görmeyen kalmayacaktır.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ağustos 2017

Sayı: 18

Genç Adam Arşiv