Yeni Yıl Yeni Kadro
Ocak 2023 Baciyan Editör A- A+
A- A+

Yeni Yıl Yeni Kadro

Kadın ve Aile dergimiz Baciyan, 76. sayısı ile siz değerli okuyucularıyla buluşmanın sevincini yaşıyor.

Baciyan dergimiz, yeni yılda yenilenen yazar ve yayın kurulu kadrosuyla karşınızda olmayı sürdürecek inşallah. Bayrak yarışı olarak özetlenen görev değişiklikleri hususunda sorumlulukların hakkıyla yerine getirilebilmesi ve yüce Allah’ın bizleri muvaffak kılması için dualarınıza talibiz.

Bu vesileyle ilk andan bugüne kadar dergimize katkıda bulunan, emek, samimiyet, tecrübe ve heyecanıyla çabamıza ortak olan herkese huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Aramıza yeni katılan isimlerden olan Nuri Ercan, “Yeknesaklık” başlıklı yazısında iyi ki sorduğu sorularla bizleri sarsarak öz eleştiriye, kendimizle yüzleşmeye davet ediyor.

Sümeyye Çiftçi, en özgün kalemlerimizden biri. Pablo Neruda ile giriş yaptığı “Bir Bağlacın Peşinden Diyar Diyar” yazısını, hakkında gıpta edilecek veriler paylaştığı İmam Buhari’ye teşekkür ederek bitiriyor. Neruda ve Buhari… Ne alaka diyebilirsiniz. Merakınızı gidermek için sizleri keyifle okuyacağınıza inandığımız yazıya bekliyoruz.

Mustafa Avşar, ümmetin mazlum coğrafyalarından Yemen’in sesi olmaya çalıştığı “Yemen’de Bir Çocuk”, Beyza Varır da annesiz büyüyen çocukları andığı “Bir Öksüz” şiirleriyle yeni sayımızda yer aldılar.

Uzman Diyetisyen Hilal Güven, “Airfryer Zararlı mı?” yazısında, pandemi döneminde mutfakların gündemine giren ve adından söz ettirmeye devam eden airfryer cihazlarının avantaj ve dezavantajlarına değindi.

“O Hala Yanımızda” diyen Betül Ablak, hadis kitapları arasında İmam Nevevi’nin derlediği Riyazü’s-Salihin’in yerine ve günümüzde sıkça istifade edilen bir esere nasıl dönüştüğüne dikkat çekti.

Mustafa Aydoğdu, “Çocuklarımızla İletişim”; Kadriye Yıldırım “Dua”; Nurcan İrem Erdem, “Fark, Fark Etmekle Başlar, Kendini Fark Et”; Türkan Uçar, “Necm Suresi”; Zeynep Varır, “Varlığın Anlamlandırılması”; Kübra Ablak, “Kıstaslar Hayatın Yörüngesi” başlıklı yazılarıyla 76. sayımızın içindekiler kısmını meydana getirdiler.

Yeni sayımızda yine görüşebilmek ümidiyle Allah’a emanet olunuz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ocak 2023

Sayı: 76