Nisan 2015 Baciyan Editör A- A+
A- A+

Röportaj: Gençlere Sorduk

Sorular:

1.Yolda Peygamber Efendimizle karşılaşsanız ne yaparsınız?

2.Peygamber Efendimiz arkadaş ortamınıza gelse ne konuşurdunuz?

3.Peygamber Efendimizin sosyal medya hesabi olsa ve arkadaş listenizde ekli olsa nasıl paylaşımlar yapardınız ya da Peygamber Efendimizi arkadaş olarak ekler miydiniz?

 

Hatice

1. Hemen koşarak yanına gitmek isterdim ama gidemezdim sanırım... Utanırdım halimden, tavrımdan, kıyafetlerimden...

Karşısına çıkmaya yüzüm olmazdı. Sonra hüngür hüngür ağlardım, Peygamberimizin karşına çıkamıyorum ya Allah’ın huzuruna nasıl çıkarım diye ağlardım...

2. Konuşamazdım kalırdım herhâlde. Hep Peygamberimiz konuşsun isterdim, o konuşsun biz dinleyelim, o anlatsın biz ask dolalım. Yoksa konuşamazdım, arkadaşlarla konuştuğum laubali şeyleri Peygamberimizin yanında nasıl konuşayım?

3. Herhâlde bütün sosyal medya hesaplarımı kapatırdım. Internet faydalı olduğu kadar zararlı da bir unsur. Nerde ne çıkacağı belli olmaz. Peygamberimiz görmesin diye tüm hesaplarımı kapatırdım... :(

 

Cemile ARISOY

Yolda efendimizle karşılaşmış olsam önce durup derin bir nefes alır sonra onu sevdiklerimle tanıştırmak isterdim. Gözlerine derin derin bakar gözyaşlarımı ilk defa serbest bırakırdım. Her şeyi düşünmeyi bırakıp kalbimin sesine odaklanırdım. Ve evet onu arkadaş ortamına gururla gelmesi için davet ederdim. Benim gurur duyduğum arkadaşlarımın onun gözlerine derin derin bakışlarını izler iste benim peygamberim derdim. Sosyal medyada dikkatli olmama rağmen çok çok daha titiz davranır tabiri caizse kılı kırk yarardım. Ama en çok arkadaş ortamında onun muhabbetine ortak olmak onu tüm arkadaşlarımla tanıştırmak isterdim. Herkesi arar muhteşem bir misafirimiz var acil gelin der sürpriz yapardım. Onu hem paylaşmaktan kıskanır hem onu öyle güzel paylaşmaktan mutluluk duyardım. Ne sevinirdim ya ne çok sevinirdim...

Zehra

1.Yolda Peygamber efendimizle karşılaştığımda hemen yanına koşmak Efendimize sarılıp ağlamak onu ne kadar çok görmek istediğimi onunla konuşmak istediğimi anlatmak isterdim ama Efendimizin yanına gidemezdim onun istediği bir ümmet olamadığımdan, hatalarımdan, kusurlarımdan Efendimizin yüzüne bakamazdım, yalan ve gereksiz konuşan ben Efendimizle konuşamazdım. Efendimizle konuşmak isteyen ben konuşamazdım.

 2.Peygamber Efendimiz arkadaş ortamına geldiğinde orda da konuşamazdım. Onun  görmek  isteği  bir ümmet  olamadığımı  düşünüyorum  Efendimizin  konuşmasını  beklerdim. Efendimiz  konuşunca  ben  tek bir söz bile  edemezdim . Hep  Efendimiz  konuşsun  bende  Efendimizi  dinlemek isterdim.

3.Peygamber Efendimiz benim sosyal medya hesabımda ekli olsaydı hemen hesabımı kapatırdım. Benim  hatalarımı  görüp  üzülmesi istemezdim .

Hacer ERDOĞAN

1) Çok heyecanlanırdım tabi ki hemen koşar ellerinden öpmek isterdim ve gözlerini kapatmak isterdim ki şu yaşadığımız dünyayı görmesin...

2)Asr-ı saadet dönemini onun mübarek ağzından dinlemek isterdim ve bu dönemde kadının nasıl olması gerektiğini, nelere daha çok dikkat edip nelere daha çok yönelmemiz gerektiğini sorardım...

3)Tabi ki de eklerdim şu an paylaştığım tarzdaki paylaşımlarıma devam ederdim bunun yanında efendimizin daha çok hoşuna gideceği paylaşımlar yapmaya dikkat ederdim.

Nagihan YILMAZ

1.Şefaat isterdim tüm ümmet için

2.Muhabbetine dahil olduğum için şükrederdim faydalanmak isterdim.

3.Eklerdim. Diğer arkadaş çevrelerime sıkça yaptığı paylaşımların hassasiyetini gösterirdim.

Tuğba Hümeyra ÖLMEZ

1)Bu oldukça zor bir soru. Sanırım epey afallardım. Ve sanıyorum ki elimde olmadan ağlamaya başlardım, tanışmak konuşmak isterdim.

2)Bu soruları cevaplamak gerçekten çok zor bir cevap yazarken tüh bunu mu derdim şunu mu yapardım acaba diye büyük bir heyecana kapılıyorum  ama sanırım yaşamından insanlığından ahlakından ipuçları almak isterdim.

3)Elbette eklerdim. Çünkü şöyle düşünüyorum. Şimdi paylaşım yaparken sıradan bir arkadaş için bile ne der acaba diye düşündüğümüz oluyor. Efendimizin arkadaşım olması durumunda kendime de paylaşımlarıma da gerçekten çok dikkat ederdim herhalde bu da benim için de iyi olurdu.

Tuğçe

1.Peygamberimle (sav) karşılaşsam çok heyecanlanırdım. Onun istediği gibi ümmet olamadığım için utanır ve bütün insanların özellikle gençlerin O'na hayırlı ümmet olabilmesi için dua isterdim.

2.Peygamberimiz arkadaş ortamımıza gelse, Allah’ın razı ve hoşnut olacağı konular konuşmaya çalışırdık.

3.O'nun hoşuna gidecek şeyler paylaşmaya özen gösterirdim.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Nisan 2015

Sayı: 45

Baciyan Arşiv