Nisan 2015 Baciyan Editör A- A+
A- A+

Editörden

Kıymetli okuyucularımız;

Kendimizi yenilememiz gereken mübarek aylar yaklaşırken bir yandan da o sayılı günlerin heyecanını taşıyoruz içimizde. Dünya bize ahireti unutturma çabası içerisindeyken, bizlerde bu fani âlemin ebedi âleme bir basamak olduğu gerçeğini unutmayalım. Rabbimiz unutturmasın. Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş. Asıl derdimizin, asıl gayemizin ne olduğunu unutmadan, gözlerimizi bir an açıp kapayıncaya kadar bile nefisimizin ellerine bizi bırakmasın Rabbimiz. Dünya’nın yükünü sırtlanmış bir ümmet olarak, Efendimizin ümmetinin derdini sırtlanmış bir peygamber olduğunu unutuyoruz çoğu zaman. Bu yüzden bu manevi mirası unutmamak adına Efendimizden bahsettik bu sayımızda. Eğer bulunduğumuz zamana gelseydi Efendimiz, ne olurdu (halimiz)? Sahi Efendimizi evimize konuk etsek pijama ile bir ayağımız daha yataktan çıkmamışken kıldığımız sabah namazını yine aynı şekilde eda edebilir miydik? Ya kardeşimiz yanımızda yokmuşçasına yediğimiz çiğ etleri yine tüketebilir miydik afiyetle? Hayat ölçümüz Efendimiz, hayatımızı ölçülü bulur muydu peki? O’nunla ne kadar beraberiz…

Adab sayfamızda eve bir misafir gelse kabul eder miydik? Herhangi bir manimiz yok ise birçoğunuzun –‘evet’ dediğini duyar gibiyim. Peki, gelen misafir, ya Efendimiz(sas) olsaydı yine buyur eder miydik rahatlıkla? Evdeki gündemimiz, çocuklarımızla ve eşimizle olan konuşmalarımız aynı şekilde devam eder miydi diye bir özeleştiri yaptık.

Güncel sayfamızda Efendimizin yaşadığı hayat ile kendi hayatımızı kıstas ettik. İbadetlerimize bile engel olan eşyalar yoksa bize Rabbimize olan görevlerimizi unutturuyor mu diye bir gözden geçirdik.

Aile eğitimi sayfamızda Peygamberimiz ve ahlâktan, Efendimiz gibi ahlâklı olmaktan ve O’na benzemeye çalışmak için ne yapmamız gerektiğinden bahsettik.

Söyleşi sayfamızda gençlere Efendimizle ilgili sorular sorarak bir röportaj gerçekleştirdik.

Ey kalpleri çekip çeviren Rabbimiz kalplerimizi ve ayaklarımızı dinin üzerine sabit kıl. Efendimizin hayatına benzeyen bir hayat sürmek ve ona benzemek için bizlere sebat ver.

Selametle…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Nisan 2015

Sayı: 45

Baciyan Arşiv