Ocak 2015 Baciyan Editör A- A+
A- A+

Editörden

Kıymetli Okuyucu;

Yeni bir yıl ve yeni bir sayı ile daha karşınızdayız. Ömrümüzden gün gün eksilip giderken koskoca bir yılı daha geride bıraktık.  Hayat denilen bu zorlu yolda kimi zaman tökezledik, kimi zaman düştük, kimi zaman ağladık ve güldük. Bu zaman zarfında aramızdan ayrılanlar oldu ve yeri doldurulamayan insanları uğurladık Hak katına. Rabbimizin bize verdiği sayılı günleri sayısız nimetler içinde geçirdik. Hamd ve şükür yalnız O’nadır. 

Bu ay ki sayımızda Aile kavramından bahsettik. Ailelerdeki dejenerasyondan, artık birbirini çek(e)meyen çiftlerden, boşanmaların artmasından, muhabbetsizlikten ve bu süreçte gölgede büyümeye çalışan, ufak bir rüzgârla savrulup gidecek olan çocuklardan…

Aile eğitimi sayfamızda ‘Modern toplum ve aile’ adlı yazımızda modernizmin tuzağına düşen aile ilişkilerimizden ve nasıl bir aile olmamız gerektiğinden bahsettik.  

Eğitim sayfamızda bir babanın evladına verebileceği en güzel miras olan ‘ahlâk’ üzerinde durduk. Bir hikâye ile de ahlâklı olmanın nasıl büyük bir erdem olduğunu anlattık.

Söyleşi sayfamızda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hasan Yavuzer ile ailedeki değişim ve kadının değişimi üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Kur’an’dan sayfamızda Peygamber Efendimiz (sas)i çok ağlatan, ölüm ve ölümden sonraki hayatımızı konu alan Hac suresi 1-2 ayetlerini ele aldık. Müslüman olup Müslümanlardanım diyebilen, iyi işler yapabilen ölüm ve sonrasına yatırım yapabilmek adına hayatımıza ışık tutacak olan bu sureyi hatırımızdan hiç çıkarmamak duasıyla.

Dönüşümüz ancak O’nadır.

Selam ve Dua ile…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ocak 2015

Sayı: 44

Baciyan Arşiv