Aile Ahlakı-Muhammed Emin Yıldırım
Ekim 2022 Meltem SUNAR A- A+
A- A+

Aile Ahlakı-Muhammed Emin Yıldırım

Selamın Aleyküm kıymetli Baciyan dergisi okuyucularımız,

Bu sayımızda sizinle Muhammed Emin YILDIRIM hocanın kaleminden sayfalara dökülmüş, benim de çok değer verdiğim bir kitabı; “Aile Ahlakı” nı tanımaya çalışacağız inşallah.

Kitabımız Siyer Yayınlarından okuyucuya sunulmuştur. Kitabımız; 208 sayfadan ve 9 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca kitabımız Muhteşem Ahlak serisinin ikinci kitabıdır.

Kitabımız her bir bölüde ayrı ayrı umut veriyor. Çeşitli zorlukları içerisinde barındıran aile hayatına dair Nebevi bir bakış açısı sunuyor bizlere. Kitabımız; aileyi dünyadaki cennetimiz, anneyi, evden cennete uzanan köprü ve babayı da hakkı ödenmeyecek bir hazine şeklinde tanımlayıp, akraba ilişkileri konusunda Nebevi hayattan örnekler vererek aileye dair temel konuları işlemeye çalışmıştır yazarımız.

Şimdi aileyi yazarımızın kaleminden birkaç cümle ile tanımlamaya çalışalım.

“Aile, toplumun temel taşı…

Aile, hayatın dengesi,

Aile, ayakta kalabilmenin en önemli vesilesi,

Aile, ağır bir yük olan kulluk vazifesinin paylaşılması…

Aile, nesillerin devamiyetinin sebebi,

Aile, huzurun temini

Aile, gelen her türlü saldırılara karşı giyilen bir zırh

Ve Aile, inanan insanların yüreğindeki en büyük hasret olan cennetin dünyadaki bir yansıması…”

Etrafımıza baktığımızda aile kurumuna bakışın farklı boyutlarda olduğunu, hayatımızda çok önemli bir yerde olması gereken aile kurumunun itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Aile hayatının en başından Nebevi bir bakış açısının olmayışı ve aile hayatına dair güzel örneklerin olmayışı bu sorunları arttırmaktadır. Okuyacağımız bu kitap umudumuzu arttırsın, bakış açılarımızda hayırlı değişiklik yaptırsın, çok basit sorunlarla bu kuruma zarar vermemek gerektiğini anlatsın bizlere…

Hayrınıza vesile olacak bir okuma olması duasıyla…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ekim 2022

Sayı: 75