Yusuf Şibik Abi
Mayıs 2020 Şevket Enes Kartal A- A+
A- A+

Yusuf Şibik Abi

Ben Şevket Enes Kartal, 1997 yılından beri Belçika’da yaşıyorum.

Yusuf abiyle, Türkiye’ye izne geldiğimde Sakarya’ya kamp yapmaya gittiğimizde tanışmıştım. Frekanslarımız çok iyi uyuşmuştu. Kendisi her yaştan insanla kolaylıkla iletişim kurabilen, herkesin kalbini kazanabilen, samimi, doğal bir abimizdi. Sakarya kampımız çok yararlı ve eğlenceli geçmişti, kardeşlik bağlarımızı pekiştirmiştik. Yusuf abinin bunda payı çok büyüktü.

Yusuf abinin çok iyi bir organizatör olduğunu fark etmiştim. Kamptaki kardeşlerin mutlu olabilmesi için çok fedakârlık yapmıştı.

Yusuf abiyle bir de Antalya Patara kampında beraber olmuştuk. Yine o mükemmel organize yeteneğini göstermişti ve çok güzel aktiviteler yapmıştık. Saklı Kent’i hep beraber gezmiş, birbirimize yardım ederek akan ırmağın içinden yürüyüp gidebileceğimiz yere kadar gitmiştik. Rafting yapıp çok yorgun düştüğümüzde de Yusuf abi ve kardeşlerle bir camide uyumuştuk. Muzip bir arkadaş da horlayanları videoya çekmişti.

Bir keresinde Yusuf abiyle İlkadım dergisini Ankara’daki abonelere birlikte dağıtmıştık. Yusuf abiyle kamyonette giderken “Kimseye zarar vermeden insanlara yararın dokunuyorsa yani salih amel işliyorsan, kalp kırmayıp gönül alıyorsan İslam’ın özü budur.” demişti.

Yusuf abiyi her gördüğümde yüzümü bir gülümseme, içimi bir ferahlık alırdı. O’nu en son 2019 yılının Ocak ayında annemin cenaze namazında ve cenazeden sonra arkadaşlarla başsağlığına geldiklerinde gördüm. Annemi mezara defnettikten sonra taziyeleri kabul ederken karşıma Yusuf abi geldiğinde sıkı sıkı sarılmıştık. O sarılmayla bile, böyle üzgün bir günümüzde bize moral olmuştu. O, son sarılmamızmış meğer.

Arkadaşlardan öğrendim, Yusuf abinin çok hasta olduğunu. Gayriihtiyarî olarak vah Yusuf abi vah, çektiğin acılar günahlarına kefaret olsun, Allah bizi cennetinde buluştursun diye dua ettim.

Whatsapp grubumuzdan, kardeşlerin yaptığı fedakârlıkları izledim. Gece gündüz Yusuf abinin o zor günlerinde nöbet tutup ihtiyaçlarını karşıladılar. Allah hepsinden razı olsun.

Yusuf abiye Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Hepimizi Allah cennetinde buluştursun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mayıs 2020

Sayı: 382

İlkadım Arşiv