Ağustos 2019 Hamdi ÖZ A- A+
A- A+

MAVERADAN MACERAYA - Mey Gitti Ney Kaldı!

TV’lerdeki altyazı ile her gün an be an yayınlanan ve toplumun moral gücünü bozan borsa değerleri, döviz ve altın fiyatları uygulaması kaldırılmalıdır.

Bu uygulama görsel ve keşfedici zekâsı fevkalade keskin necip milletimizin dikkatini çekmekte; zaten açlık korkusu ve gelecek endişesi üreten köle düzeni; faiz, enflasyon, işsizlik ve yoksulluğu körükleyerek malı götürmektedir. Bu; bir toplum psikolojisini algı yönetimi ile dizayn etme çabası ve uygulamasıdır. Ekonomiyi merak edenler, akıllı telefonlarından ve diğer ekonomi ile ilgili kaynaklarından öğrensinler. İlla ki herkesin her şeyi bilmesi mi gerekiyor?

66 ay Almanya'da kaldım, hangi TV olursa olsun hiçbir Alman medyasında 10 dakikadan fazla süren bir haber bülteni izlemedim. Çünkü Alman Toplumu çalışmadan başını kaydırıp etrafına bakamıyor ki saatlerce TV izlesin, haber dinlesin. İngiliz TV kanalları da öyledir.

Haberleri ve olayları çok izleyen ve sürekli seyreden toplumların orta seviyede zekâlı oldukları kabul ediliyor. Devlet ve millet olarak biz bu çıtanın bir tık ötesine irtifa etmeliyiz. Bilmiyorum yanlış mı?

Uygulamanın devamını isteyenler her gün ölen ve doğanların sayısını, Merkez eliyle yapılan istikraz, hazine bono, tahvil ve senetlerin total değerlerini, günlük mazot, benzin, doğalgaz, elektrik ve su fiyatları da açıklasınlar bari. Dünyanın bu kadar dışa açık bir toplumu var mı ki acaba? TBMM TV bile dünyaya canlı yayın yapıyor.

Almanya'da aynı firma ve işyerinde 30 yıl birlikte çalışan iki işçi birbirinin aylık maaşlarını bilmez. Bilindiği takdirde derhal kapı dışarı edilir. Bizde de öyle midir? Temmuz 2019 verilecek işçi ve memurların alacakları maaşların alenen ilanını bırakın, adamlara 2020 yılında verilecek zammı bile tüm dünyaya ilan ediyoruz. Sonra da küresel güçlerden şikâyet ediyoruz. Amma adamlara kozu biz veriyoruz. Terörle mücadelede de aynı hata yapılıyor.

Her türlü operasyon, askeri intikal ve hareket, S400 ve F35 alımları veya iptali, canlı trafik kazalarının görüntüleri, basit aile ve sokak kavgaları, Kurban Bayramı’nda ehliyetsiz kişilerin kasapların elinden kaçan kızgın boğaların görüntüleri vs. gizli ve aleni her türlü mavera ve maceramızı el âlem ile paylaşıyoruz. Ondan sonra bizimle alay edenlere kızıyoruz.

AB üyesi ülkelerde de sırasıyla metal 50 Cent, 1 ve 2 Euro’lar bir yana 5-10-20 ve 50 Euro‘luk Banknotlar tamamen değiştirildi ve göbeklerine yeni seri numaraları verilerek yeniden bastırıldı. Yani sizin anlayacağınız adamlar resesyondan sonra ciddi bir emisyon oldu. Gizli bir enflasyon yaşanıyor. Gizli enflasyon AB'nin gizli tansiyonunu sarsıyor. Merkel'in rastgele bir Alzheimer hastası olarak titrediği mi sanıyorsunuz? May gitti Ney kaldı. Avrupa Şapa oturuyor. Yakında ABD’nin Yaşlı Kovboy da sinir nöbetleri geçirip de deli dana gibi etrafına saldırırsa şaşmayın. Ne olursa olsun, artık Ortadoğu Texas valisi istemiyor.

Hele 15 Temmuz Darbe Planları bozuldu ya tamamen moralleri çöktü ya artık karşılarında emir verdikleri borçlu bir Türkiye değil. İstanbul’da kardinal külahı yerine Osmanlı sarığını tercih edenlerle güç birliğine giden, kale gibi ülkesini savunan kahramanlar var karşılarında. Dün Çanakkale 'de şehit düşen Seyyid Onbaşı ile 3 yıl önce şehit olan Ömer Halisdemir arasında bir derece ve kademe farkı yoktur.

Al gülüm ver gülüm ve kazan kazan Kahramankazan dönemi başlamıştır. Artık kararını kendi veren güçlü ve dinamik bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var.

Cumhur Cumhur Cumhuriyet. Gümbür Gümbür Herdoğan.

Sahte rakı ve esrar bitti. Sel gitti kum kaldı. Yaşasın Büyük Türkiye.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ağustos 2019

Sayı: 373

İlkadım Arşiv