LA LAVLE - Seçimi Güzel Olanın Geçimi Güzel Olur
Haziran 2018 Abdullah GÜLCEMAL A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

LA LAVLE - Seçimi Güzel Olanın Geçimi Güzel Olur

“Erken Seçim” denince, girdikleri şoka bak!..

Bağrımıza saplanan mızrağa bak, oka bak!..

Salı günü kürsüde yedikleri yetmemiş,

Meydan meydan dolaşıp yediği şu b… bak!..

Kanda ve gözyaşında boğularak ölen bir dünyanın, çarpık bir çağında yaşıyoruz. Üzerinde yaşadığımız Anadolu toprakları, tarihte çok acılar çekmiştir. Bugün de sancılar içerisinde kıvranmaktadır.

Bu toprakların acısını sona erdirmek ve sancılarını dindirmek için çırpınan bu toprağın çocukları; emperyalist güçlerin oyunları ve haçlı hapını yutmuş içimizdeki işbirlikçileri tarafından linç edilmek istenmektedir!

Tehlikenin farkında olanlar, “24 Haziran’da Erken Seçim Kararı” alınca, plânlar bozuldu, projeler yarım kaldı.

Her seçim önemlidir. Çünkü her seçim, seçimi yapan insanın veya Milletin şuur seviyesini gösterir.

Her seçim; insanın içinde bulunduğu mevcut hâlin ciddi bir muhasebesini yaparak, daha güzel yarınlar için çalışmak, gayret göstermek, uykusuz kalmaktır.

Seçen, kimi niçin seçiyor? Elindeki ölçü nedir? Seçilen, seçildikten sonra kimi temsil ediyor? Kim, kimin davulunu çalıyor? Kim, kimlerin uşaklığını yapıyor? Kimin yönü hangi tarafa? Yol üstündeki işaret levhalarının yönünü kimler hangi tarafa çeviriyor?

İnancımıza, tarihimize, medeniyetimize, Anadolu’yu bize Vatan olarak bırakan kahraman ecdadımıza saldıran, her türlü külfetten muaf, her türlü nimetten müstefid tufeyli tipler kimlerdir?

Yıkandıkça kirlenen insan beyni, göklerden gelen sese kulak verir, idraklere giydirilen deli gömleklerini ne kadar çabuk yırtarsa, seçimini de o derecede doğru yapacak, hem seçimini hem geçimini güzelleştirecektir.

24 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim değildir. Millet olarak, devlet olarak bir yol ayrımındayız. Bu seçimi muhterem ERDOĞAN, Ak Parti ve “Cumhur İttifakı” kazandığında Millet kazanacak, devlet kazanacak, Ümmet kazanacak. Kıskançlık krizine giren korkaklar ve karakter kıtlığı yaşayan küfür cephesinin köleleri kaybedecektir.

Ama onlar kazanacak olursa, bu Milletin, bu Ümmetin neler kaybedeceğini söylemeye dilimiz varmıyor. 15 Temmuz, alçakların yeltendiği bir işgal hareketi idi. Başaramadılar Elhamdülillah…

 

24 Haziran seçimi; 70 yıldır yoğun bakımda, 15 yıldır serviste yatan hastanın, şifa ile taburcu olmasıdır…

Karadenizli Temel, Kayseri’ye gelmiş ve havucu ilk defa orada görmüş. Merak etmiş ne olduğunu ve parasını verip bir tane havuç almış. Bir ısırmış ve ondan sonra demiş ki; “Ha bunca tad için bu kadar kazık yenmez daa!” Aferin Karadenizli Temel’e…

Sözü rahmet dileklerimle, merhum Dostum Abdurrahim Karakoç’a bırakıyorum:

“Kart öküzler bağlanalı batıya,

Cıvıklık bulaştı birçok katıya…

NE TEMELE GÜVEN, NE DE ÇATIYA

Usta dinsiz, kalfa deli, çırak cılk!

Evet, karar senin, oy senin… 24 Haziran’da seçim var. Bir de öbür dünyada hesap günü var.

24 Haziran’daki tarihi seçimi doğru yapalım ki, geçimimiz güzel olsun…

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Haziran 2018

Sayı: 359

İlkadım Arşiv