Şubat 2021 Abdullah GÜLCEMAL A- A+
A- A+

LA HAVLE- Allah Kelimesindeki Mucize

Prof. Dr. Vander Hoven!

Hollandalı bir psikolog. Yıllar önce bir araştırma yapar. Yaptığı araştırma: KUR’AN OKUMANIN ve ALLAH kelimesini tekrar etmenin hasta ve sağlıklı insanlar üzerinde ne gibi etkileri oluyor?

Bıkıp usanmadan tam 3 yıl birçok hasta üzerinde, gece gündüz araştırma ve çalışma yaparak yeni bir buluşa imza atar.

 

Bu araştırmayı yapan Hollandalı Profesör Vander Hoven Müslüman değil, fakat İslâmi ilimlere saygı duyan ve Kur’an-Kerîm’in sırlarını araştıran bir psikolog.

Hayretler içerisinde yaptığı araştırma neticesinde gördüğü hakikatin huzurunu ve sevincini yaşayan Prof. Hoven şu açıklamayı yapıyor:

“Hastalarımdan bazıları Müslüman değildi, bazıları da Arapça bilmiyordu. Onlara ALLAH kelimesini öğrettim. Sonucu çok mükemmeldi. Özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında daha iyi sonuçlar aldım.

ALLAH kelimesini oluşturan harfler psikolojik hastalar üzerinde şu etkilere sahip:

ALLAH kelimesinin ilk harfi olan A harfi solunum sisteminden direkt çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor.

Damaktan söylenen L harfindeyse (Arapçada çıkarıldığı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa duraklıyor. Aynı işlem tekrarlanıyor (iki L harfi olduğu için). Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor.

Son harf olan H harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasında bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.”

Âlemlerin Rabbi olan Allah’ım.

Rahman ve Rahim olan Allah’ım.

Bizi insan olarak en güzel şekilde yaratan Allah’ım.

Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizi ÂLEMLERE RAHMET olarak gönderen ve bizi kendine kul, O’na ümmet olma nimetiyle şereflendiren Allah’ım.

Son nefesimizi verene kadar bizi zikrinle meşgul eyle.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr