Ekim 2013 M. Selçuk ÖZDOĞAN A- A+
A- A+

Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı & Aselsan Cinayetleri

Kıymetli İlkadım Kitaplığı okuyucularımız. Bu ay sizlerle farklı konuları işleyen iki yeni kitap daha inceleyeceğiz. Özellikle bu kurgu-roman türü kitaplara ilgi duyan okuyucularımız açısından okunması gereken kitaplar diye düşünüyorum. Birincisi Aydoğan VATANDAŞ’ın hazırladığı Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı, ikincisi de Melik DUVAKLI’nın hazırladığı Aselsan Cinayetleri isimli kitaplardır.

Aydoğan VATANDAŞ’ın kitaplarını daha önce okuyan okuyucularımız vardır. Araştırmaya dayanan bilgiler verir. Verdiği bilgiler doğruluk süzgecinden geçirilmiş ve bizlere öyle sunulmuştur. İnceleyeceğimiz bu kitap da aynen bahsettiğim şekilde. Güncel bilgiler roman havası içerisinde hazırlanmış. Daha önce tanıttığımız, Turgay GÜLER’e ait olan Sır Küpü isimli kitapla benzer yönleri çok fazla. Elimize aldığımızda bitirmeden bırakamayacağımız bir kitap. Hele de olayların içerisinde tanıdığımız kişilerin olması kitabı daha da dikkat çekici hale getiriyor.

Özellikle Barnabas İncili’nin bulunması, Ankara’ya getirilmesi serüveni ve daha sonra yaşananlar heyecanlı bir şekilde bizlere aktarılıyor. Muhsin YAZICIOĞLU’nun Barnabas İncili’ni gördüğü ve bu kitapla ilgili sinema filmi çekilmesi için görüşmeler yaptığı sıralarda helikopterinin düşmesi dikkat çekici. Tapınak Şövalyeleri burada da karşımıza çıkıyor. Kendilerince doğru kabul ettikleri yalanların ortaya çıkacağından korktukları için dünya üzerinde yapmadıkları olumsuz eylem kalmayan gizli örgüt. Barnabas İncili gerçek İncil’e en yakın İncil. Şu an Katolik dünyasının doğrularını da alt üst edeceği için ortaya çıkartılmaması gereken bir kitap. Barnabas İncili’nin ortaya çıkartılma sürecinde bizden gözüken yabancılar da ayrıca üzerinde durulması gereken bir konu. Hangi zaaflarla karşı karşıya bırakıldıkları ve neler karşılığında ülkesine ait gizli bilgileri sattıkları farklı bir konu. Ama şuna dikkat çekmemiz gerekiyor ki, dünya üzerinde belli başlı ülkeler hem istihbarat hem de bilgi edinme teknolojisinde çok ileri seviyedeler. Bizim yaşadığımız hayatın dışında çok farklı bir dünya var. (Timaş Yayınları)

İkinci olarak tanıyacağımız kitabımız da titiz bir çalışmanın ürünü. Gazeteci Melik DUVAKLI’nın hazırladığı bir kitap. Profil Yayınlarından çıkmış. Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul etmesi gerek bir konu aslında Aselsan Cinayetleri. Bizlere intihar şeklinde aktarılan olaylar aslında gün gibi aşikâr ki cinayet. Kitabın giriş bölümünde savunma sanayimizle ilgili verilen bilgiler dikkat çekici. Hele hele Kıbrıs Harekâtı sırasından Yunan gemisi diye batırılan bize ait gemi tam bir facia. Bize ait hiçbir şeyin bulunmadığı yıllar. Radar sistemlerini başkasından alıyorsun. Ege Denizindeki bir geminin kime ait olduğunu tespit edemiyorsun.

28 Şubat sürecinde İsrail’e verilen ihaleler ve ihaleleri veren kişilere çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu kişiler bizim paralarımızı kendi paralarıymış gibi İsrail’e yıllarca tank modernizasyonu adı altında peşkeş çekmişler. Modernizasyonuna harcadığımız paranın daha azıyla yeni, son model tank alabiliyoruz. Savunma sanayisi kendisine ait olmayan bir ülke bağımsızım diye nutuk çekmesin. En mahrem bilgilerin bile başkasına aitken, dostunu düşmanını başka ülkeler belirlerken bağımsızım demenin hiçbir karşılığı yok. Cinayete kurban giden vatan evlatları bu ülkenin bir adım ileri gitmesini istemeyen zihniyet tarafından ortadan kaldırıldı. Ülkemiz olarak artık savunma sanayinde kendimize ait silahları üretebiliyoruz. Sevindirici gelişmeler çok fazla. Fakat bu aşamaya gelene kadar kaç tane kurban verdik. Kitapta buna benzer birçok bilgi sizleri bekliyor.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ekim 2013

Sayı: 303

İlkadım Arşiv