Mayıs 2011 M. Selçuk ÖZDOĞAN A- A+
A- A+

İSTEMENİN ESRARI Muhammed BOZDAĞ

Kıymetli okuyucularımız! Bu ay sizlerle yine güzel bir eser daha tanıyacak, İlkadım Kitaplığı’mıza yeni bir eser daha kazandıracağız. İstemenin Esrarı isimli kitabı Muhammed BOZDAĞ kaleme almış. Yakamoz yayınlarından çıkmış. Elimdeki kitabın baskısı 155. Baskı. Yazarımız kendine has bir üslupla bir okuyucu kitlesi oluşturdu. Yazarın bir kitabını okuyan diğer bir kitabını okumayı hemen istiyor. Bu da Muhammed BOZDAĞ’ın yüreğindeki sevginin kalemine yansımasıdır desek yanılmayız herhalde. Çünkü hangi kitabını okursanız okuyun yüzünüz gülmeye başlıyor, yüreğinizde kıpırdanmalar olduğunu hissediyorsunuz.

Kitabımız dört bölümden oluşuyor: İstemenin Özellikleri, İstemenin Ret Sebepleri, İsteklerin Kabul Sebepleri ve Örnek İsteyişler olmak üzere.

 “ İstemenin Esrarı kitabında, gerçekleşebilir isteklerin sırrını keşfetmeye çalışacağız.” “İstemenin Esrarında çırpınma tekniklerini anlatmıyoruz: Yaradan’la iletişim kurmanın; O’dan kendimiz v sevdiklerimiz için harika yaşantılar dilemenin yolunu anlatıyoruz.” diyerek kitabı yazış amacını belirtiyor yazarımız.  

Bizler şunu çok iyi anlamalıyız: Üst makamlarda bulunan cumhurbaşkanı, başbakan veya belediye başkanı veya herhangi bir daire amirinin yanına girmek için yerine göre birçok kuralla karşılaşıyoruz, kuralla karşılaşmasak bile en basitinden kapalı kapılarla karşılaşıp izin alarak girmek zorunda kalıyoruz. Zerreden küreye her şeyi ve herkesi Yaradan’ın makamına dua ile hemen çıkıveriyoruz. Onun için dua ederken kimin makamında bulunduğumuzun farkında olmalıyız.

Kitaptan dikkat çekici bazı cümleleri sizlerle paylaşmak istiyorum:

Geçmişte içtenlikle söylenmiş, tekrarlandıkça derinleşmiş duaları okuyan, o duaların büyüyen nurunda aydınlanır.

Büyük dualar, ilk isteyenlerin kalplerinden çıktıklarından beri büyüyen ruhani ışıklardır.

Balon gibi birden büyümeyi dileyenler, balon gibi birden küçülmeye hazır olsunlar.

Sabredemeyenler, Yaratı’cının yaşanacakları sıralama biçimine razı olmayanlardır.

Duygusuz kalple, tereddütle “Acaba olur mu?” anlayışıyla değil, Yaradan’a inançla, güvenle ve çılgınca isteyin ki ciddiyetiniz anlaşılsın. İstediklerimiz başka, yaşadıklarımız başka ise, sebebi çoğu zaman bilinçsiz istememizdir.

Sonsuzluğu isteyen kalbimize dünyayı doldursak, o kalp yine aç kalacaktır.

Yaratıcı’dan isteyi unutmak, Yaratıcı’ya ihtiyacını unutarak O’ndan kopmaktır.

Kimin duasını tekrarlayıp duruyorsanız onun ruhani desteğini yanınızda biriktiriyorsunuz.

Meleklerle kuracağımız dostluklar, temiz dualar halinde katlanarak kalbimize döner.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr