İLKADIMDAN-Okumak Bir Görevdir
Eylül 2019 Editör A- A+
A- A+

İLKADIMDAN-Okumak Bir Görevdir

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi yaz mevsimini geride bıraktı ama yayın hayatına sonbaharın ilk sayısı ile kaldığı yerden devam ediyor. Dergimiz kapak ve köşe yazıları ile tekrar huzurlarınızda.

Arz denilen emeği oluşturan şey taleptir. Talep olduğu sürece arz vardır ve talep ne kadar çoksa arz da o kadar kıymetli bir hal alır.

Talep yerinde saydığı sürece, arz edenlerde yerinde sayma tehlikesinden bir farkı olmayan kendini tekrar etme hastalığı görülür.

Emek sahiplerinin kendini tekrar etmemesi adına okuyucu kitlesinin görevlerini yerine getirmesi ve arzdan sorumlu olanları eleştirebilmesi gerekir. Bu da okuyucunun ilk görevi olan okuma eylemini hakkıyla yerine getirebilmesi sayesinde mümkündür. Okunmayan bir metin hakkında bilgi edinilemeyeceği, bilgi sahibi olunmayan bir konuda da haliyle hiçbir fikir geliştirilemeyeceği malumdur.

İlkadım dergisi bir yayın kurulundan ve kendisini çeyrek asırdır takip etme gayretinde olan okuyucu kitlesinden müteşekkildir.

Yazarlar, okurları olduğu yani tercih edildiğini bildiği, talep edildiği, kabul gördüğü sürece bir metin ve eser üretebilmenin heyecanını, gayretini, sorumluğunu üzerinde taşır.

Üretilen, tüketildikçe bir sonraki üretimde kendini daha kaliteli ve kusursuz hale getirebilme arayışındadır. Yazar, sahibi olduğu metin aracılığı ile okuyucu tarafından istifade edildikçe kıymetlidir. Metin de aynı şekilde tüketildikçe, paylaşıma açıktır ve verimlidir.

Özetlemek gerekirse okuyucu olduğu sürece okunmaya layık şeylerin varlığından bahsedilebilir. Siz İlkadım dergisini okumaya, tüketmeye, tercih etmeye, takip etmeye devam ettiğiniz sürece ve kıymette bu dergi ve emektarları varlığının farkına daha da varacak ve sorumluluğunu daha haklı bir şekilde yerine getirebilme gayretinde olacaktır.

Erzurum’dan Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN hocamız yoğun programları arasında İlkadım’a da vakit ayırarak gündemlerinize o kıymetli satırlarını afiyetle okuyup istifade edebilmeniz maksadıyla fi sebilillah sunmaktadır. Hocamız yazma görevini yerine getirmiştir, sıra yazılanın okunmasında yani okuyucunun bu emeğe mukabelede bulunmasındadır.

Isparta’dan Abdullah GÜLCEMAL kendine dert edindiği ve sizlerle paylaşmaya değer gördüğü meseleleri köşesine taşıyarak görevini her ay yerine getirmeye çalışırken bundan sonra sıra her yeni sayıda yine siz kıymetli okurların bu emeğe kayıtsız kalmamasındadır.

Kayseri’den Nureddin SOYAK hocamız dergimizin başyazılarını her ay hazırlayıp takdirlerimize sunarak harfleri vesile edinip marufu emretme ve münkerden alıkoyma çabasına kurduğu cümleleri şahit tutmuş, aynı şahitliği siz okuyuculardan da üzerinize düşen okuma vazifesini yerine getirmeniz noktasında beklemektedir.

Aksaray’dan Nuri ERCAN, Ankara’dan Ömer Faruk ÖZCAN; Niğde’den Şevket ŞAYAKDOKUYAN, Nevşehir’den Salih ZENGİN, Yusuf KARMAZ, Selim ARMAĞAN, Mahmut AVEDER, Selçuk ÖZDOĞAN, İbrahim ÇİFTÇİ ve Hamdi ÖZ isimli yazarlarımız da fi sebilillah ayırdıkları mesailerle siz kıymetli okurlarından görevinizi yerine getirerek sunabileceğiniz teşekkürleri hak etmektedir.

İyi ki varsınız.

Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Eylül 2019

Sayı: 374

İlkadım Arşiv