İLKADIM KİTAPLIĞI-Vahiy Nurundan İki Hayat - Nurettin Soyak
Eylül 2018 M. Selçuk ÖZDOĞAN A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM KİTAPLIĞI-Vahiy Nurundan İki Hayat - Nurettin Soyak

Kıymetli İlkadım Kitaplığı okuyucularımız. Bu ay da sizlerle Nurettin SOYAK hocamızın yazdığı, başucu eserlerinden olan Vahiy Nurundan İki Hayat isimli kitabı inceleyeceğiz.

 

Vahiy Nurundan İki Hayat kitabımız İlkadım Yayınlarımızdan çıkan cilt kapaklı ve 543 sayfadan oluşan önemli eserlerden bir tanesidir. Kitabımız, Nurettin SOYAK Hocamızın İlkadım ve Baciyan dergilerimizde yayımlanan başyazılarının toplandığı bir eserdir. Kitabımız on bir bölümden oluşuyor.

 

Kitabın önsözünde Nurettin SOYAK Hocamız: “Müslüman, hayata Kur’an ve Sünnet penceresinden bakmalıdır. Hayata, Kur’an ve Sünnet penceresinden bakabilenler orada, ferdi, ailevi ve toplumsal sorumluluklarını görürler. Bu sorumlulukların hiçbiri diğerine tercih edilemez. Her bir sorumluluk güç yettiğince yerine getirilmelidir. Ferdi sorumluluklar yerine getirilirken aile, ailevi sorumluluklar yerine getirilirken toplum, toplumsal sorumluluklar yerine getirilirken fert ve aile ihmal edilmemelidir. Vahyin nuruyla bakabilenler, her iki hayatı anlar, yol haritasını takip ederek her iki hayatta da salimen menzil-i maksutlarına ulaşırlar.

 

Bu sorumluluklar yerine getirilirken gaye, Allah Teâlâ’nın rızasına kavuşmak olmalıdır.” diyerek dikkatimizi Kur’an, Sünnet ve sorumluklarımıza çekiyor.

 

Kitabın birinci bölümünde Örnek İslam Toplumu ana başlığı adı altında birbirinden farklı onlarca yazı bizleri karşılıyor. Örnek İslam Toplumu’nun özelliklerini öğrendikten sonra; Müminlerin En Çok Allah’ı Sevdiğini tekrar hatırlıyor; Ben Ancak Müslümanlardanım diye tüm dünyaya haykırıyoruz; Sevgi Medeniyetine Karşı Nefret Medeniyetinden; davamızın önemini tekrar hatırlayıp Bu Dava Ya Aziz Eder Ya Zelil Eder diyoruz. Allah’ın İpine Sımsıkı Sarılıp; Halis Dine Muhlis Kul olmanın derdiyle; Dinimizi Muhafaza etme gayreti içerinde oluyoruz.

 

Kitabımızın ikinci bölümünde Salih Ameller ana başlığı bizleri karşılıyor. Hayat, İman ve Cihad diye haykırıyor; Allah’a Hicret edip; Yavrularımıza Namazı Kılmalarını tavsiye ediyoruz; Haydin Ramazana diyor; Beklenen Ayda Beklenen Müslüman Olabilmeyi öğreniyoruz.

 

Kitabımızın üçüncü bölümünde Sınırlarımız ana başlığı bizleri karşılıyor. Hududullahı (Allah’ın Sınırları) ve Sünnetullahı (Allah’ın Kanunu) hatırlıyor; Haramlardan Kaçınıyor; Nimeti Nikbete Çevirmeyelim bölümünden sonra; İki Hayat’ı daha yakından tanıyor; Helal Bellidir, Haram Bellidir bölümüyle sınırlarımıza dikkat ediyoruz.

 

Dikkat çekici diğer bölümleriyle bu kıymetli eserimiz sizleri bekliyor.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr