İLKADIM KİTAPLIĞI-Mümin Ev / Nureddin Yıldız
Ekim 2020 M. Selçuk ÖZDOĞAN A- A+
A- A+

İLKADIM KİTAPLIĞI-Mümin Ev / Nureddin Yıldız

Kıymetli İlkadım Kitaplığı okuyucuları! Bu ay sizlerle Tahlil Yayınlarından çıkan Mümin Ev isimli kitabı inceleyeceğiz.

Çağımızın getirdiği bütün teknolojik gelişmeler ve nimet olarak önümüzde duran varlığımız elbette bizim için bir kazanç durumundadır. Böyle bir kazanç beraberinde sıkıntıları da getirmiştir. İnsan, nereden bir kazanç elde etti ise muhakkak orada bir sorunla da karşılaşmıştır. Ne yazık ki bu sorunlarımızın önemli bir bölümü bizi evlerimizde bulmuştur. Evlerimizdeki sıkışıklığımız ve bunalmış halimiz, başta mümin kimliğimiz olmak üzere bize ait olan pek çok alanda bizi arayışa sürüklemiştir.

İnsan olarak yaratılmamızın en önemli maksadı olan “mümin kimliğimize dönme” hamlemizin, evlerimizin müminleştirilmesinde saklı olduğundan şüphe etmiyoruz. Bütün oklar evlerimizi gösteriyor. Evlerimizde oluşturacağımız kimliğimiz sokaklarımızdaki kimliğimiz olacaktır. O kimlikle camilerde namaz kılacağız. Ticaretimiz de o kimlikten etkilenecek.

Allah’ın kullarını imtihan etmeyi dilediği alanların başında hiç şüphesiz ailelerimizi barındırdığımız evlerimiz gelmektedir. “Ev” kelimesi ile dört duvardan oluşan bir beton yığınını anlamıyorsak bu imtihanın “ev”den başlamasını da anlayabiliriz.

Evlerimizde yapamadıklarımızı nerede yapabileceğiz ki? Evlerine hükmedemeyenlerin insanlığa ve coğrafyaya hükmetmeleri nasıl beklenebilir.

“Nereden başlayacağımıza, asıl mihenk noktasına dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Dört duvar arası zannettiğimiz evlerimizin dünya olduğunu; beceremeyeceklerimizle meşgul olurken, becermeye daha yakın durduklarımızı ihmal ettiğimizi hatırlatmak istiyoruz.

Kitabımızda evlerimizi Müminleştirme Teklifleri olarak 30 tane teklif sıralamış Nureddin Hocamız.

Bu teklifleri şu şekilde sıralayabiliriz: Evlerimizin Konumunu belirleyip, Sünnet Ehlinin Şahsiyetiyle kimliğimize kavuşup, Mevsimlikten Kurtulup, Evlerimizdeki Sevgiyi Tüketmeden, Evlerimizin Ev olduğu bilincinde olup evleri Camiye çevirmeden, Evlerimizde Gevezelik Yapmadan, Evimizde Peygamber aleyhisselamı Baş Tacı yapıp, Sadece Rasulullah’ı Ölçü Alacağız ve Her Şeyde Bir Hikmet Arayıp, Tartışmak Yerine İş Yapacağız.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr