İLKADIM KİTAPLIĞI-Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde / Dr. Aidin Salih
Şubat 2019 M. Selçuk ÖZDOĞAN A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM KİTAPLIĞI-Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde / Dr. Aidin Salih

Kıymetli İlkadım Kitaplığı okuyucularımız. Bu ay ki sayımızda Aidin Salih’in Gerçek Tıp isimli kitabını tanıyacağız. Öncelikle şunu ifade edeyim ki bu kitabı tanıtayım mı tanıtmayayım mı diye düşündüğüm zamanlar oldu. Fakat içindeki bilgilerden üç günlük orucu ve karaciğer temizliğini bizzat uygulayıp faydasını gördükten sonra tanıtmaya karar verdim.

 

Kitabımız önsöz ve otuz beş bölümden oluşuyor. Özellikle önsözde ilahi kanunlara vurgu yapılması, günümüz insanının nasıl hasta yapıldığı, hastalığı tedavi ediliyormuş sanılarak aslında nasıl farklı hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olunduğu bilgileri dikkat çekici.

 

Yazarın ifadesiyle: “İrsi hastalılar hariç, hemen hemen bütün hastalıkların sebebi hayret verici derecede aynıdır. İlginç olan, bütün hastalıkların iyileşme yolu da hemen hemen aynıdır. Elinizdeki kitap bu hakikati Allah’ın izin verdiği ölçüde anlatma yolunda atılmış bir adımdır…

 

Hasta olmak insanın kendi suçu, kendi ayıbıdır. Çünkü beden mükemmel yaratılmış ve mükemmel bir bağışıklık sistemine sahiptir. Bu mükemmel sistemi tahrip ederek hastalandığında Allah şifa yolunu da göstermiştir. Bu yolla hiç kimsenin yardımı olmaksızın, modern tıpta tedavisi olmayan hastalıklardan kurtulmak mümkündür. Allah’a inananların bundan istifade etmeyip şifayı yanlış yerlerde araması ikinci bir suçtur.

 

Bu kitapta anlatılan kuralları uyguladığınızda, hastalıkların gerçek sebebini anlama imkânı bulacak, sebepleri anlamakla kalmayıp, bugüne kadar dikkat etmediğiniz birçok önemli ayrıntıyı keşfedeceksiniz. Hastane kapılarında sıra beklemeyecek, dolaplar dolusu ilaçtan ve tüm tedavi masraflarından kurtulacaksınız. Sağlıklı olmanın ne kadar kolay olduğunu hayretle fark edeceksiniz ve böyle mükemmel yaratıldığınız için Yaratıcı’ya şükredeceksiniz.”

 

Kitapta hastalığın nasıl başladığı, temel yiyecek ve içeceklerimizle ilgili dikkat etmemiz gerekenler, doğal ilaçlar (acı kavun, anason, hurma, kına, misvak, zencefil…), sağlığımızı koruma yolları ile ilgili genel tavsiyeler, organlarımızın nasıl temizleneceği (bu bölümde hacamat, sülük ve kupa tedavisiyle ilgili dikkat çekici bilgiler vardır.) gibi birçok faydalı bahis var.

 

Hastalıklar İçin Öneriler başlığı altında da günümüzde görülen hastalıkların hemen hemen tamamına yer verilmiş ve tedavi yolları sunulmuş. Sindirim sistemi hastalılarından kalp-damar hastalıklarına, kronik baş ağrısından kansere, saç dökülmesinden diğer deri hastalıklarına, böbrek yetmezliğinden diğer organ hastalıklarına, üreme organı hastalıklarından çocuk hastalıklarına varıncaya kadar birçok hastalıkla ilgili bilgi ve tedavi yolları bu kitapta bizleri bekliyor.

 

Çeşitli hastalıklardan muzdarip olup farklı farklı doktor tedavileri deneyip tedavi göremeyen, Aidin Salih’le tanıştıktan sonra doğal tedavi yollarını uygulayarak Allah Teâlâ’nın izniyle şifa bulan insanların mektupları da kitaba farklı bir hava katmış. Kitabın son bölümlerinde ise GDO (genetiği değiştirilmiş organizmalar), DNA’daki değişimler, zihin kontrolü ve nanoteknoloji ile ilgili başlıklar bizleri bekliyor.

 

“Allah, şifasını vermediği hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi.” (Buhari, Kader 4)

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr