İLKADIM'DAN- Yenilgi Neyimiz Olur?
Mart 2019 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN- Yenilgi Neyimiz Olur?

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi 368. sayısı ile karşınızda. Tek tek hazırlanan dosyalarla bugünlere ve sayılara ulaşmak dile ve klavyeye oldukça kolay gelen bir telaffuz. Her sayısı emek, fedakârlık, niyet gibi hasletlerle dolu olan bir çalışmanın kıymetini takdir için görünenin ötesine yoğunlaşmak gerekiyor. Bu yoğunlaşma biraz da işin mutfağında olmayı, meseleyi tecrübe edebilmeyi, en azından sektöre yakından ilgi duymayı, takibi gerektiriyor.

Bir derginin yayın kurulunda, yönetiminde, tasarım veya tashih aşamasında bulunmuşsanız elinizde veya gözünüzün önünde duran çalışmaya harcanan emeği tahmin etmekte, her sayfasında gözlenebilecek kıymeti kavrayabilmekte pek zorlanmazsınız.

Profesöründen okul müdürüne, matbuat camiasının yakından tanıdığı bir isimden bir meslek lisesi öğretmenine, Türkçecisinden matematikçisine, kolejde görev yapanından devlette çalışanına, eğitimcisinden veterinerine, esnafından memuruna, imamından hocasına, radyocusundan modern Nasreddin hocasına birçok kesimde mesai harcayan ismi telifler üstü gayretlerle yazar olarak karşınızda görürsünüz.

Kimisi periyodik aralıklarla aramızda yer alırken birçoğu da her ay yanı başımızdadır. Her ay onlarca yazı ve yazarı ile istifade edilebilmesi amacıyla içerik, metin üreten, görünen kahramanlarımızın yanında tasarım, satış, tashih, stok, takip konularında çalışmalar yapan görünmeyen kahramanlarımız da vardır.

Madalyonun görünmeyen tarafı, görünen tarafından daha kalabalık olmasa da daha yoğun bir çalışma alanı olarak faaliyet göstermektedir. Her yazarımız kendi gayretleri ile oluşturduğu yazısı ile metinlerini istifadenize sunarken tasarım ve tashih aşamasındaki çalışanlarımız bütün yazılar üzerinde bir emek harcamaktadır.

İlkadım dergimiz Mart 2019 tarihine isabet eden 368. sayısında Mustafa Yayla, Zekeriya Gültaş, Ahmet Belada, Hüseyin Doğru ve Mustafa Yavuz’un dosyaya verilen omuz mesabesindeki yazılarıyla kapağını şekillendirmiştir.

Merakı diri tutabilmek adına ismini andığımız yazarlarımızın işlediği konuları burada zikretmiyor, cevabı gayretlerinize havale ediyoruz.

İlkadım dergimizin tablet ve telefon gibi mobil cihazlar için hazırlanan, Android ve IOS gibi her iki mobil markette de bulunan, üstelik ücretsiz bir şekilde erişebileceğiniz “İlkadım Dergisi” uygulamasını indirip kullanmaya başlamanız konusunda ricacı olduğumuzu da hatırlatalım.

Başlıkla son cümleyi birbirine bağlayabilmek adına ismi lazım olmayan bir youtuber’ın yani youtube yayıncısının cümlesiyle yazımızı sonlandıralım:

“Ümidini kaybedersen yenilgiyi kabul edersin.”

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Mart 2019

Sayı: 368

İlkadım Arşiv