İLKADIM'DAN - Mobil Dergiciliğe Devam
Haziran 2018 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN - Mobil Dergiciliğe Devam

Ders çalışadursun Hamza / Yerle bir oldu Gazze / Test çözmeyi biliriz fakat / Cihadı öğretmediler bize / Ömer Faruk Dönmez

Kıymetli Okuyucu;

Sıkça tekrar etmekte fayda gördüğümüz bir husus var. O da İlkadım dergimizin artık sadece internet sitemizde yayınlanıyor olduğu.

Okuyunca memnuniyet duyduğunuza inandığımız köşe yazarlarımızdan Selim Armağan, Mustafa Ağırman, Hamdi Öz, Nuri Ercan, Atilla Değirmenci gibi isimler ve daha niceleri artık size bir web sitesi veya mobil bir uygulama kadar yakın.

Her yeni ayın ilk günlerinde dergimizin taze sayısını yayınlama gayretinde olduğumuz bir tempo ve zamanlamayla çalışıyoruz. Yazar olsun, yayın kurulu üyesi olsun, kamera arkası çalışanı olsun, editörü veya tasarımcısı olsun her ay, tahmin etmekte zorlanacağınız kadar çok sayıda ismin emek ve fedakârlıklarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Emek ve fedakârlık boyutunda İlkadım dergimizi düşünmeye devam edersek karşınızda sadece okuyabileceğiniz bir metin ya da dinleyebileceğiniz bir sesli makaleden daha fazlasının duruyor olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Böylece basılı olsun veya olmasın bir dergi çalışmasının kıymetini takdir edip bilmekte kendinizi daha titiz davranmak zorunda hissedersiniz.

Konuyu daha da somutlaştırmak adına meseleyi kürsüde konuşma yapan bir hatibin durumuna benzetebiliriz. Tıkladığınız her yazı, sahibini kürsüde görmek istediğiniz, ona söz hakkı tanıdığınız bir konferans sunumu gibidir. Tanışıklığınız olmasa da bazı ortak paydaları paylaştığınız birisine bir ortamda mikrofon verildiğinde dinleyiciler arasında siz de varsanız, mikrofonun uzatıldığı kimsenin söyleyeceklerine karşı kayıtsız kalamaz ve ona saygısız, umursamaz tavırlar takınamazsınız.

İlkadım dergimiz zorlaştırmak için değil, kolaylaştırmak için var. Nefret ettirmenin değil, müjdelemenin derdinde. Hangi yazarımızı takip etseniz, hangi yazılarımıza vakit ayırsanız göreceksiniz ki onlarca hatta yüzlerce cümle içerisinden sizi o yazıya vakit ayırdığınız için memnun edecek en az bir cümle, alıntı, benzetme, ifade, teklif, eleştiri, örnek, kıssa, hisse inşaallah çıkacak.

Yazarlarımıza ve kendisinden zaman zaman yazı çalışması ricasında bulunduğumuz isimlere “Yazana zahmet vermeyen bir yazının okuyana da zevk vermeyeceğini” her fırsatta hatırlattığımızı aklınızdan hiç çıkarmadan kapak ve köşe yazılarımızı okumanızı istiyoruz.

Bu, sizleri aktif birer okuyucu, bizleri ve yazarlarımızı da yapıcı eleştirileriniz karşısında daha dikkatli birer gönüllü ve emektar kalem sahiplerine dönüştürecektir ümidindeyiz.

***

Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik eder, 24 Haziran günü çıkacak olan sonuçların ülkemiz ve ümmet adına hayırlara vesile olmasını Rabbimizden temenni ederiz. Kulların gayretini hafife alma gibi bir manayı kast etmeksizin hatırlatmak isteriz; “Allah yolunda neyinizi ortaya koyarsanız koyun, ortada bir zafer varsa bilin ki Allah’tandır.”

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Haziran 2018

Sayı: 359

İlkadım Arşiv