İLKADIM'DAN-İslam’a Hizmet
Ağustos 2022 Editör A- A+
A- A+

İLKADIM'DAN-İslam’a Hizmet

 

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergimiz Ağustos 2022 sayısıyla birlikte 409. kez sizleri selamlıyor.

Sadece www.ilkadimdergisi.net sitesi ve İlkadım Dergisi mobil uygulaması gibi araçlar üzerinden ulaşabileceğiniz dergimiz, her sayısında olduğu gibi yeni sayısında da emek ve fedakarlıklarla dolu.

Okuyacağınız kapak ve köşe yazıları vesilesiyle şahit olacağınız bu hasletleri kaybetmek istemiyoruz. İstediğimiz şey, bu ve daha fazlası diyebileceğimiz güzellikleri dergimiz, yazılarımız, yazarlarımız üzerinden sizlere transfer edebilmek.

Dergimiz sadece ilim, bilgi, kültür, edebiyat gibi nice değeri değil samimiyet, gayret ve heyecan gibi hisleri de taşısın, yaşasın ve hanelere, gönüllere aktararak yaşanmasına sebep olsun istiyoruz. Allah rızası için unutulmaması gereken ne varsa hatırlanmasını murat ediyoruz. Bu noktada güç, enerji ve motivasyonumuzu sebep olan yapan gibidir düsturundan alıyoruz.

Yeni sayımızın kapak konusu İslami Hizmet, İslam’a Hizmet.

Kapak dosyamızı, bu kez alışıldığı üzere yazılarla değil de röportajlarla doldurmak istedik. Yayın kurulumuzun hazırladığı 7 soruyu, eğitimci özellikleri ağır bassa da farklı alanlarda yaptıkları İslami hizmetlerle çeşitli tecrübelere sahip olan isimlere sorduk.

Sorularımızda; İkinci Akabe biatini, Abdullah bin Revaha’yı, İslami hizmette edeb ve ölçüleri, muhtemel problemleri, İslam’a hizmetin somutlaşmış hali olan vakıfları, örnek isimleri, İslam’a hizmetin bize kazandırdıklarını gündeme getirdik.

Cevapları ile Ağustos 2022 sayımıza katkı sunan Enderun Eğitim Vakfı Başkanı ve Eğitimci Yazar Mustafa Aydoğdu’ya, Eğitimci Yazar Yusuf Karmaz’a, Eğitimci Yazar Menderes Güzelce’ye, Eğitimci Yazar Salim Çelik’e, Eğitimci Yazar Haluk Kellahlı’ya ve Enderun Eğitim Vakfı Konya Şubesi yöneticilerinden Abdürahim Arslan’a huzurlarınızda teşekkür ediyor, kendilerine İslam’a hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyoruz.

Nureddin Soyak hocamız, “Dini Korumak” başlıklı başyazısına Âlemlerin Rabbi olan Allah’ımız her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur. Bununla birlikte bazı şeylerin korunmasını kulların iradesine bırakmıştır. Kul; nefsini, neslini, aklını, malını ve dinini korumakla sorumludur.” cümleleriyle giriş yapıyor.

Prof. Dr. Mehmet Soysaldı, hayırlı ümmet olmanın vasıflarını; Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Uhud Cihadı günlerinde yaşanan bir mucize olan Hz. Cabir’in yemeğinin bereketlenmesini; Ömer Faruk Özcan, hayati ayarlarımızı; Nuri Ercan, Ankebut’un ağını, Mahmut Aveder, kimleri sevdiğimize dikkat etmemiz gerektiğini, M. Selçuk Özdoğan, Yasin Meral imzalı Samiri’nin Buzağısı kitabını; İbrahim Çiftçi, ben ben ben anlayışını; İbrahim Cücük, mümin kimliğimizin farkında olmamızı, Abdullah Gülcemal de kitapsızları yazdı. Kendilerine, yazılarındaki harfler adedince teşekkür ediyoruz.

Yeni sayımızda görüşebilmek ümidiyle Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr