İLKADIM'DAN- İlkadım’ın Ücreti
Temmuz 2019 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN- İlkadım’ın Ücreti

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi, 2019 yılının Temmuz ayına denk gelen 372. sayısı ile karşınızda.

Her ay huzurlarınızda istifadeye hazır bir şekilde bulunabilmek kelimelerle ifade edilecek kolaylıkta bir durum. Ancak bir dergi hazırlanırken harcanan emek, gayret, heyecan, enerji vb. haller öyle hemen sözcüklerle ifade edilebilecek kolaylıkların çok daha ötesinde. Eminiz ki bunun farkındasınız.

Farkında olma durumunuzun güçlü bir ihtimal olarak karşımızda durması bizler için bir yandan sevinç ve ümit verici bir olay. Bu farkındalık, genellikle gıyabımızda da olsa ortaya konulan marifetin iltifatlarla mukabele bulduğu hissini bizlerde diri tutuyor.

Geçtiğimiz yüzlerce sayıda olduğunun aksine artık İlkadım dergimize ulaşabilmek için herhangi bir ücret ödemek veya abonelik başlatmak zorunda değilsiniz. Mobil cihazlarınıza İlkadım Dergisi uygulamasını indirmeniz yeterli. Bu da bir dakikalık birkaç dokunma hareketiyle çarçabuk gerçekleşebilecek kadar mümkün.

İlkadım dergisinde yayınlanan yazılardan istifade ederken bize ödeyebileceğiniz bir ücret var aslında. Bu konuda siz kıymetli okuyucularımıza yardımcı olmak, hatırlatmalarda bulunmak da görevlerimiz arasında. Cömertliğinizin bir göstergesi olarak bize sunacağınız ücreti sayfalarımıza ayıracağınız vakitler olarak ödeyebilirsiniz. Vakit eşittir nakit ise sizlerden böyle bir nakdi talepte bulunabilme hakkını kendimizde görmek istiyoruz. Bu konuda elinizden geldiğince cömert davranmanız ise en büyük temennilerimizden biri.

Bir diğer ücret ödeme yöntemi de beğendiğiniz, bolca istifade ettiğiniz, okumaktan zevk duyduğunuz, iyi ki okumuşum dediğiniz yazılarımızı yakın-uzak fark etmeksizin çevrenizle paylaşmanız olacaktır. Bu paylaşma etkinliğinde whatsapp, sms, bip, facebook, twitter, instagram gibi zaten aşina olduğunuz nice sosyal medya araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için yine birkaç dokunmatik hamlede bulunmanız kâfi. Tam burada, sebep olan yapan gibidir müjdesini hatırlatmak, paylaşma konusunda yaşanacak muhtemel çekinme, üşenme gibi hiç istenmeyen durumlar karşısında ihtiyaç duyacağımız küçük ama muharrik bir cesaret ve azmi bizlere verecektir.

Paylaşmak demek tavsiye etmektir. Tavsiye edeceğiniz isimlere ait yazılarda nasihatler yüklüdür. Din nasihattir. Nasihat, öğüt mü’mine fayda verir. Mü’minin bir başka mü’min üzerindeki haklarından biri de kendisinden istendiğinde muhatabına nasihat etmesidir. Bu cümleler, yapacağınız birkaç dokunuşla ortaya çıkabilecek sebepler zincirinin manzarasının zihinlerde resmedilip canlanabilmesi ve sizleri güzel hamlelere sevk edebilmesi içindir.

Şüphesiz biz mü’minlerin namazları, ibadetleri, yaşamları ve ölümleri gibi hareket etmeye değer görülen bütün amelleri Âlemlerin Rabbi olan Allah içindir. Biz inanırız ki bizleri harekete geçirmeyen bir iman sırat köprüsünden de geçirmeyecektir.

Hem konu bütünlüğünü kavrayabilmek hem de mevzumuz itibariyle genelden özele bakarak bir değerlendirmede bulunmak gerekirse özet cümlemiz şu olabilir: Allah katında amellerin en hayırlısı az da olsa devamlı olan ameldir.

Nihayetinde bir realite olarak şunu da söyleyebiliriz ki; azlar bir araya gelirse çok olur. Tabi “kendilerini azımsamamak” kaydıyla notunu da hemen düşelim.

Kastımız sayıların değil, kalitenin çokluğudur demezsek mana ve mesajda hedefi ıskalayabiliriz. Zira nice az topluluklar nice çok topluluklara galip gelmiştir, gelmeye devam edecektir. Diğer yandan mü’minler geçici değil, sürekli bir mücadele halindedir ve asla kaybetmezler; ya kazanırlar ya da ders çıkarırlar.

Az ama öz şeyler söylediğimizi düşünüyoruz.

Allah’a emanet olunuz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Temmuz 2019

Sayı: 372

İlkadım Arşiv