İLKADIM'DAN-Eğitimcilerin Eğitimi
Kasım 2019 Editör A- A+
A- A+

İLKADIM'DAN-Eğitimcilerin Eğitimi

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi 376. sayısı ile karşınızda. Otuz yıla yakın bir süre önce atılan ilk adımın ardından gelen yüzlerce sayıyı, çağrıyı, mesajı, daveti, gündemi, dert ve sancıyı dergimiz vesilesiyle amel defterimizde ve arşivimizde taşıyabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Güya tarafsız basın ve medyanın ana akımı oluşturduğu bir atmosferde kendini imanından başka bir bağ ile bağlı hissetmeyen kurumların, isimlerin varlığına her zaman büyük ihtiyaç duyulmuştur. İlkadım dergisi bu ihtiyacın ve sorumluluğun farkında olan bir bilinçle ilk günden itibaren sayılarını hazırlamış, köşe ve kapak yazılarını, dosyalarını oluşturma gayretinde olmuştur.

Klasik şekliyle “gayret bizden tevfik Allah’tandır” cümlesinde ifadesini bulan duruşun matbuat camiasındaki neferlerinden biri de İlkadım dergimizdir.

Her ay, mobil ve elektronik cihazlar vesilesiyle hanelerinize ve ceplerinize büyük bir zahmetle ancak ücretsiz bir şekilde misafir olan dergimiz, üzerine düşen gayreti yaptıktan sonra gayret silsilesinde sıranın okuyucuda olduğunu hatırlatmayı bir ödev bilmektedir.

Onlarca kişinin emek ve fedakârlığı ile parmaklarınızın ucuna kadar gelen dergimiz, yazılarına ayıracağınız güzel vakitlerde sizlere bu ay da birbirinden güzel gündemler, başlıklar, satırlar, mesajlar hazırladı.

Fedakârlık yaparak yazarlarımıza ayıracağınız vakitlerin size memnuniyet olarak döneceğini ümit ve iddia ediyoruz. Keşkelerden ve pişmanlıktan uzak, istifade dolu olacağına inandığımız okumalarınızda bu ay sizlerle kapak konusu olarak Eğitimcilerin Eğitimi dosyasını paylaştık.

Dosyamızdaki kapak yazılarımız, 30 Ağustos 2019 tarihinde Enderun Eğitim Vakfı’nın organize ettiği Eğitimcilerin Eğitimi konulu toplantıda paylaşılan sunumlardan oluşuyor.

Sunumlar; Mehmet Akif ÇELİK, Dücane GÜZELCE ve Yusuf TAĞAN hocalarımız tarafından hazırlandı. Programın açılış konuşmasını ise muhterem Nureddin SOYAK hocamız yaptı.

Mehmet Akif ÇELİK, eğitimcilerde bulunması gereken özellikler üzerine hazırladığı sunumu paylaşırken Dücane GÜZELCE tebliğin gerekliliği hakkında bir çalışmada bulundu. Yusuf TAĞAN’ın konusu ise Peygamber Efendimizin eğitim metotları hakkında oldu. Nureddin SOYAK hocamız, yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında Ölçülerimizi vurguladı.

Zikrettiğimiz programda sunumları dinleyerek istifade edebilme ortamında bulunamamış olabilirsiniz, ancak dergimiz vesilesiyle paylaştığımız sunumları okuyarak sonuna kadar bu güzelim başlıklardan istifade edebilirsiniz.

Bizler için, kapak yazılarımızın yanında köşe yazılarımızın her birinin de müstesna bir yeri var. Siz kıymetli okuyucularımız için de öyle olmalı. Kapak yazılarıyla birlikte köşe yazılarımızı ve yazarlarımızı okudukça, onlarla tanıştıkça satır satır dile gelen derdimizi ve dergimizi daha yakından tanıyıp beğeneceğinize inanıyoruz.

Yeni sayılarımızda da kendi gündemlerimizle hakikat yolculuğumuzda adım adım ilerlemeyi sürdürebilmek temennisiyle Allah’a emanet olunuz.

Unutmamak gerekir ki “Sefer bizden, zafer Allah’tandır.”

Hakkın Hâkimiyeti maksadıyla dergiciliği vesile edinerek her ay bir sayı hazırlayıp kayda değer şeyler ortaya koyma gayretinde olmak bizim seferimiz, bu sefere şahit olarak katılmak da sizin görevinizdir.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Kasım 2019

Sayı: 376

İlkadım Arşiv