İLKADIM'DAN / Diploma Vermiyoruz Ama Bir Mektebiz
Şubat 2018 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN / Diploma Vermiyoruz Ama Bir Mektebiz

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi dijital dünyada yazılı ve sesli makaleleri ile ikinci kez karşınızda. 353. sayımızın ardından matbuu yayın hayatımıza son verme kararı almış ve 354. sayımızı ilk elektronik çalışmamız olarak internet adresimiz ve mobil uygulamamız aracılığıyla paylaşmıştık.

İnternet sitemiz geçtiğimiz yıllardan bu yana yayınına devam ediyor. Matbuu olarak çıktığımız yılların bir kısım arşivini sitemizde bulabilir, dilediğiniz yıl ve sayıdan rahatlık istifade edebilirsiniz.

İkonunda logomuzun olduğu İlkadım Dergisi isimli mobil uygulamamız bizim için başka bir heyecanı temsil ediyor. Akıllı telefonlar ve tabletler aracılığı ile mobil uygulamamız internet bağlantısının olduğu her yere sizinle birlikte gidebilme özelliğine sahip. Bilhassa orta yaş ve üzeri okuyucumuz için bu kolaylık büyük bir fırsat diye düşünüyoruz.

Daha önce tanışmış olalım, olmayalım fark etmez. İstifade etmek isteyen her dergi sever ve meraklı okuyucu için birkaç tık hatta dokunuş ötede duruyoruz. Kargo ve posta gibi dağıtım unsurlarıyla yaşanan mağduriyetleri böylece aşıyor, ulaşamama gibi veya herhangi başka mazeretleri ortadan kaldırıyoruz. İlkadım’a erişim de yazılarımızdan sitemiz veya mobil uygulamamız vesilesiyle yapacağınız okuma ve incelemeler de şu an tamamen ücretsiz.

İlkadım’a ulaşırken yaşayacağınız rahatlık ve kolaylık Kadın ve Aile ekimiz Baciyan dergimiz ve Heyecanlı Gençlik ekimiz olan Genç Adam dergimiz için de aynen geçerli. Sitemizde ve mobil uygulamamızda eklerimizin de son sayılarını bulabilir, arşivlerini dilediğiniz zaman, istediğiniz gibi karıştırabilirsiniz.

Sizin için son derece zahmetsiz birkaç dokunuş ötede duran dergimiz aslında büyük zahmetler içerisinde hazırlanıyor. Teknik ekipte veya yayın kurulu içerisinde yer alarak dergicilik işinin mutfağında ya da yazar kadrosunda bulunanlar tecrübe ettikleri süreçte verdikleri emeğin farkındadır. Amel defterinde dergicilik yahut yazarlık bulunanlar yazana ve hazırlayana zahmet vermeyen bir çalışma veya yazının okuyana da zevk vermeyeceğini iyi bildiği için okuyucuya mevcut şartlarda istifadenin kapılarını sonuna kadar açmak için elinden geleni yapar.

Adı her ne olursa olsun emek verilen hiçbir çalışmayı hafife almamak gerekir. Herkes kendi yaptığı işe ve toplum için ürettiği değer veya hizmete bakıp da bunun hafife alındığını gördüğünde ne hissedeceğini hatta yaşayacağını çok kere tecrübe etmiştir. Birkaç tık veya dokunuşla okumaya hazır hale getirdiğiniz, zahmetsizce ve çok kolay bir şekilde ulaştığınız İlkadım dergimizin bu sayısında otuzdan fazla insanın emeği olduğunu biliyor musunuz? Ya da “Acaba İlkadım’da her ay kaç kişinin göz nuru var?” diye düşünmek hiç aklınıza geldi mi? Soruları çoğaltmak mümkün.

Artık eskisi gibi elinizde tutup yanınızdaki masanın veya sehpanın üzerine koyamasanız da gözünüzün önünde durmaya hala devam eden dergimizin kıymetini bilmenizi rica ediyoruz. Dergimiz vesilesi ile bütün dergi, kitap, gazete gibi matbu olsun olmasın emek verilen ürünlerin, hizmetlerin hafife alınmasından kendi adımıza rahatsızlık duyuyoruz.

Bu sayımızda imzası bulunan Hacı BAYRAM, Mahmud SAMİ, Mehmet ŞENTÜRK, Muhammed Tarık ÖZDOĞAN, Ömer Faruk ÖZCAN, Abdullah GÜLCEMAL, Atilla DEĞİRMENCİ, Cemil USTA, Rüştü YEŞİL, Hamdi ÖZ, İbrahim ÇİFTÇİ, Zeki SOYAK, Mahmut AVEDER, Nureddin SOYAK, Nuri ERCAN, Mustafa AĞIRMAN, Selçuk ÖZDOĞAN, Selim ARMAĞAN gibi bizleri kırmayan isimler, değerli yayın kurulu üyelerimiz ve nice isimsiz ama fedakâr kahramanlarınız adına son bir söz söylemek gerekirse o da şu olabilir;

Size bir diploma veya mezuniyet belgesi vermese de “İlkadım Bir Mekteptir”. Eğer okursanız…

Allah’a emanet olunuz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2018

Sayı: 355

İlkadım Arşiv