İLKADIM'DAN-Derdim Davamdır
Şubat 2020 Editör A- A+
A- A+

İLKADIM'DAN-Derdim Davamdır

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi 366 günlük bir yeni yılın ikinci sayısı ile huzurlarınızda. Huzurunuzun yerinde olduğunu umarız. Huzur takviyesi ihtiyacında olanların ise huzuruna vesile olabilme umuduna adayız.

Nice emek ve fedakârlıkların birer meyvesi olan yazılarımız, umma melekemizin sınırlarını aşan güzelliklere vesile olabilme gündemini yazarlarının niyetleri arasında taşıyor.

“Nice güzellikler” ifadesiyle netice bakımından hakkımızda hayırlı olacak gelişmeleri kastettiğimizi de belirtmek isteriz.

İhtiyaç listemizde yer alan başlıklardan seçtiğimiz gündemlerden oluşan yazılarımızın azami istifade ile gözlerinizin önünde olabilmesinin derdindeyiz.

Bizi canlı, diri ve heyecanlı tutanın bu “dert” olduğunu söyleyebiliriz. “Herkesin bir derdi olmalı, derdi olmayan da arayıp bulmalı.” çağrısına kulak vermenin dareyn saadetine vesile olacağına inanıyoruz.

“Derdimiz var ki dergimiz var.” cümlesinde kendisine yer bulan İlkadım’ın Şubat sayısındaki dosya yazıları arasında Bakara, 177; Maide, 3; Âl-i İmran, 91; Bakara, 44; Saff, 2 gibi ayetler ve mağaraya sığınan üç kişinin ibretlik kıssası var.

Kapak olsun, köşe olsun her yazımızın kendi içinde bir dert taşıdığını, derdiyle huzurlarınıza taşındığını, dert taşıma amelimize omuz vermek isterseniz sizden yapmanızı isteyeceğimiz ilk şeyin bizlere, yazılarımıza vakit ayırmak ve yazılarımızı istifade niyetiyle dikkatlice okumanız olduğunu dile getirebiliriz.

Dile kolay olan şey, inanın ki göze de kolay. Çünkü zorları kolaylaştıran, her zorlukla birlikte bir de kolaylık yaratan Allah’a iman ve şükür ediyoruz. Elhamdülillah diyoruz.

Bu ay ki kapak yazarlarımız arasında yer alan Hacı Bayram, Doğrulardan Olmak; Yusuf Karmaz, Üç Kişiydiler; Mehmet Derin, Günümüz Dünyasındaki Kâfirlerin Cesareti, Hacı Topuz, Cennetin Anahtarı İman, Furkan Nalçacıoğlu da Sensör Ben Söyleyeyim başlıklı yazılarıyla dertlerini dilleri ve elleri döndüğünce, kelimeler yettiğinde anlatma gayretinde oldular.

Satırları vasıta edindikleri yazılarında dava yüklü dertlerine siz kıymetli okuyucuları şahit tutmanın, davet etmenin sorumluluğu ile karşınızdalar.

“Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş.” mesajının altını çizdikten sonra yeni sayımızda, yine derdimizle, davamızla, hakiki inanç ve haklı kavgamızla sizlerle yeniden görüşebilmek ümidiyle…

Allah’a emanet olun.

#DerdimDavamdır

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Şubat 2020

Sayı: 379

İlkadım Arşiv