İlkadım Artık Dijital ve Mobil Bir Dergi
Ocak 2018 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İlkadım Artık Dijital ve Mobil Bir Dergi

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi çeyrek yüzyıllık yürüyüşünde ilk dijital sayısı ile karşınızda.

Artık posta kutunuzu, daire veya apartman kapısını, girişini değil, internet sitemizi ve mobil uygulamamızı gözleyecek, takip edeceksiniz. Akıllı bir cihazınız varsa nereye giderseniz gidin İlkadım dergisi elinizin altında, cebinizde, çantanızda size en yakın yerlerden birinde duruyor olacak.

İlkadım dergisi durduğu yeri platform itibariyle değiştirse de hep bildiğiniz bir yerlerde durmaya devam edecek. İlkadım’a beklediği ve hak ettiği hareketliliği okuyucular olarak siz vereceksiniz.

Kimi vefa kimi merak kimi ilgi kimi bilgi kimi verilen emeği takdir etmek amacıyla İlkadım’a yönelecek. Amellerin niyetlere göre değerlendirildiği dünyada dijital bir dergi olarak İlkadım, niyetiniz oranında ve imkânları el verdiği ölçüde beklentilerinizi karşılayabilmek, ayırdığınız vakitten dolayı sizi memnun etmek için elinden geleni yapmakla meşgul olacak.

İlkadım, tekrarlara düşmekle eleştirildiğinde her yayın organını bekleyen bu muhtemel tehlikenin yolun başından beri farkında olmasını sağlayan tecrübesiyle alması gereken önlemleri tespite memur olacak. Bu konuda elinden geleni ortaya koyup bunu da yazılarıyla okuyucuya gösterdikten sonra “Et tekraru ahsen velev kane yüz seksen / Tekrar güzeldir, velev ki yüz seksen defa olsun” cümlesini hatırda tutarak ve okuyucuya da hatırlatarak vizyon ve misyonunun hakkını en yüksek noktadan verebilmenin gayretini taşıyacak.

İlkadım, popüler kültürün, gündemin ve bu mecralarda amel eden isimlerin peşinde değil, toplumu okuyabildiği oranda işlenmesini gerekli gördüğü konuların an aktif ve bariz bir şekilde nasıl sunulabileceğinin derdinde olacak.

“Derdimiz var ki dergimiz var.” diyen bütün mecmualar gibi bir hassasiyetin vurgusunu yapacak. Kendine dert edindiklerini, ümmetin kendine dert bildiklerini, dünyayı derde salanları kovalarken terleyecek ama yorulmayacak. Bunları yapabildiği, işinin hakkını verdiğini gördüğü oranda kendini mutlu ve mesut hissedecek. Seferin kendisinden, zaferin ise Allah’tan olduğuna iman etmeyi sürdürecek.

Dijital bir dergide matbu bir yayın kadar işçilik, kâğıt kokusu, ayraç kullanımı veya kaldığın yeri unutmamak için sayfanın kenarını bükme gibi alışageldiğimiz şeyler olmayacak ama İlkadım “Allah katında amellerin en hayırlısı azda olsa devamlı olandır.” buyruğunu kendine rehber edinenler için içerik üretmekten geri durmayacak. Daha somut olduğu sayılara nazaran somutluğunu biraz yitirmiş olarak karşınıza çıkacak. Ama tekrar vurgulamakta fayda gördüğümüz gibi “makbul bir şeylerin hala derdinde ve peşinde olanlar” için kendince adım atmaya devam edecek.

İlkadım dergisinin sadece dijital dünyada yayımlanan bu ilk sayısının (aslında 354. sayı) hayırlara ve yeni gelişmelere vesile olmasını temenni ve ümit ediyoruz. Vesile olmasını ifadesindeki en güzel anlam ve vazifelerden biri de “okuyucu” olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü siz istedikçe ve talep ettikçe İlkadım daha da güzele, ileriye ulaşmanın gücünü kendinde bulacak. Marifet, iltifat gördükçe üstüne koyarak güzelliklere ulaşacak.

İlkadım, “bir mektep” olmaya devam etme gayretini sürdürecek.

Her yeni sayının, yeni yerinde sizler ve bizler için nice güzelliklere vesile olması ümidiyle ve www.ilkadimdergisi.net sitemizi ve 2018’le birlikte erişime sunulacak olan mobil uygulamamızı cep telefonunuza indirip takibi, tabiri caizse “abonelik bilincini” bizzat devam ettirmeniz ricasıyla.

Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ocak 2018

Sayı: 354

İlkadım Arşiv